Новини / Технології     12 вересня 2023 14:31

Лабораторне м’ясо згодом стане доступне абсолютно усім

Дослідження Ark показує, що культивоване м’ясо може стати доступним для масового споживання, якщо будуть досягнуті значні покращення в технології та виробничих процесах, що знизять вартість продукту

За допомогою вже існуючих комерціалізованих технологій та підходів культивоване м’ясо може досягти ціни у розмірі $65 доларів за кілограм, передає newfood.

Це може бути конкурентоспроможною ціною в порівнянні з цілими шматками м’яса, такими як філе-міньйон та тендерлоїни, але все ще в 6 разів дорожче за яловичину, йдеться в останньому дослідженні стартапу Ark Biotech, що займається виробництвом біореакторів.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Аби культивоване м’ясо стало придатним для масового споживання, воно повинно стати дешевшим.

Ark пропонує чотири способи зниження собівартості: зниження вартості середовища росту клітин, покращення врожайності біомаси, оптимізація біопроцесу та зменшення капіталовкладень (амортизації), переважно шляхом більших біореакторів.

Компанія вважає, що збільшення розміру біореакторів є головним важелем для зниження CapEx (капітальних витрат): більші біореактори також знижують прямі витрати на виробництво товарів через нижчу амортизацію та зменшену потребу в робочій силі.

Ще один важливий чинник зменшення прямих витрат – здешевлення середовища вирощування клітин хоча б до $1 за літр. У поєднанні з іншими покращеннями це може підтримати паритет цін для культивованого м’яса.

Дослідження Ark показує, що культивоване м’ясо може стати доступним для масового споживання, якщо будуть досягнуті значні покращення в технології та виробничих процесах, що знизять вартість продукту.

Це може привести до зростання популярності культивованого м’яса та зменшення залежності від традиційного виробництва м’яса з тварин.

Нагадаємо, дослідники Центру клітинного сільського господарства Університету Тафтса (США) розробили стовбурові клітини для виробництва штучного м’яса, які захищені від помилок під час ділення і можуть швидко рости.

Японські вчені з Вищої інженерної школи Університету Осаки створили елітну яловичину з допомогою 3D-принтера. Щоб структура штучного м’яса нагадувала стейк вагою, для його друку застосовували три типи клітинних волокон: жир, м’язи та судини. Зокрема, для одного шматка застосовано 42 м’язові волокна, 2 капіляри та 28 елементів жирової тканини.

Світовий гігант агробізнесу Cargill, спільно з іспанською компанією Cubiq Foods, працює над новою технологією виробництва жирів. Нова технологія підійде для альтернативних м’ясних та молочних продуктів рослинного походження, де жири та олії допомагають забезпечити структуру, смак, текстуру та поживний профіль.

Американські інженери описали спосіб вирощування у лабораторії штучного сала для покращення смакових і фізичних властивостей вирощеного м’яса. Досліди з тваринними жировими клітинами показують, що їх можна вирощувати тонкими шарами, після чого об’єднувати у тривимірну масу, що нагадує справжню жирову тканину тварин.

Американська харчова технологічна компанія Motif FoodWorks випустила свій перший продукт, орієнтований на споживача, — гамбургери на рослинній основі Motif BeefWorks.

Управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) завершило першу передпродажну консультацію щодо харчових продуктів для людей, виготовлених із культивованих клітин тварин.

Найбільша у світі меблева компанія IKEA виготовлятиме фрикадельки з “м’яса” рослин, пише Forbes. Рівень викидів парникових газів під час їх виготовлення складе лише 4% від обсягу викидів, що з’являються при приготуванні справжнього м’яса. До складу рослинного делікатесу увійде гороховий протеїн, овес, яблука та картопля. У компанії обіцяють, що веганські фрикадельки виглядатимуть як м’ясо та матимуть ідентичний смак.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також