Новини    02 травня 2023 09:14

Кабмін обмежив час на ухвалення рішення про бронювання працівників


Кабінет Міністрів України вніс зміни до Порядку бронювання військовозобов’язаних під час дії воєнного стану, встановивши чіткі строки ухвалення рішення про бронювання.

Відповідне рішення ухвалено під час засідання уряду, повідомив представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук у Telegram.

Зокрема, внесеними змінами передбачено, що органи державної влади мають передати отримані від підприємств списки до Генерального штабу Збройних сил (СБУ, Службі зовнішньої розвідки) для їх перевірки та погодження у строк не більше ніж 5 робочих днів.

Своєю чергою Генштаб СЗУ (СБУ або СЗР) мають погодити та подати ці списки Міністерству економіки у строк не більше ніж 10 робочих днів.

Після цього Мінекономіки має ухвалити рішення про бронювання військовозобовʼязаних у строк не більше ніж 5 робочих днів, а територіальні центри комплектування та соціальної підтримки у строк не більше ніж 5 робочих днів мають зарахувати військовозобовʼязаного на спеціальний військовий облік.

Як відомо, Мінагрополітики розширило Критерії з визначення підприємств, установ та організацій, які мають важливе значення для національної економіки в галузі сільського господарства в особливий період (Критерії).

Зокрема розширено Критерії щодо площі оброблювальних угідь (не менше 500 га замість 1000 га) та середньої кількості застрахованих осіб-працівників (не менше 20 осіб замість 50).

Читайте також: Селекційні компанії та постачальники насіння можуть бронювати військовозобов’язаних працівників

Також доповнено новими кодами класифікації види економічної діяльності (КВЕД), а саме:

  •       21.20 Виробництво фармацевтичних препаратів і матеріалів (щодо ветеринарних препаратів);
  •       46.14 Діяльність посередників у торгівлі машинами, промисловим устаткованням, суднами та літаками;
  •        28.93 Виробництво машин і устатковання для виготовлення харчових продуктів і напоїв, перероблення тютюну.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Порядок бронювання військовозобов`язаних в Україні

Нагадаємо, з лютого 2023 року подавати заявки на бронювання працівників підприємствами необхідно відповідно до нового порядку, а заявки на визначення підприємств критично важливими приймаються тільки через Державний аграрний реєстр.

Читайте також: Хто з аграріїв може подати заявку на бронювання через профільне відомство: пояснення Мінагрополітики

30 січня в Україні затверджено новий Порядок бронювання військовозобов’язаних, а також Порядок та критерії визначення підприємств, які є критично важливим для функціонування економіки. Відповідно до нової процедури, бізнес зможе забронювати до 50% військовозобов’язаних працівників, які є критично важливими, аби підприємство продовжувало працювати.

Міністерство аграрної політики та продовольства України створило електронний кабінет запитів на бронювання військовозобов’язаних. Портал створено для спрощення процедури подачі документів та пришвидшення обробки заяв на бронювання військовозобов’язаних працівників підприємств, установ і організацій агропромислового комплексу.

Бронювання військовозобов’язаних працівників підприємств, установ і організацій агропромислового комплексу можливе виключно через кабінет запитів на бронювання.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...