Новини    16 березня 2023 12:11

Як забронювати працівників малим фермерським господарствам: пояснення Мінагрополітики (відео)


З лютого 2023 року подавати заявки на бронювання працівників підприємствами необхідно відповідно до нового порядку, а заявки на визначення підприємств критично важливими приймаються тільки через Державний аграрний реєстр.

На тому, як забронювати працівників невеликим господарствам (до 1 тис. га), наголошували під час вебсемінару “Проблемні питання бронювання працівників аграрної сфери”, організованого Всеукраїнською асоціацією громад, оскільки це питання є критично важливим для подальшого існування таких господарств.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Для невеликих аграрних підприємств виокремили три шляхи дій:

  • перший — отримати мобілізаційне завдання у обласній військовій адміністрації;
  • другий — укласти договір із ЗСУ чи іншими військовими формуваннями;
  • третій — на регіональному рівні отримати критерій критично важливого підприємства для територіальної громади, такі критерії потрібні бути затверджені на обласному рівні.

“Постанова КМУ №76 від 27 січня 2023 р. передбачає два рівні визначення підприємств, установ, організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період: на національному рівні та регіональному. Звичайно, маленькі підприємства не можуть відповідати критеріям важливості на національному рівні, тому є можливість визначення “критичних” регіонами. ОВА можуть прийняти такі ж критерії, як прийняло Мінагрополітики, для невеликих господарств”, — розповів державний секретар Мінагрополітики Віктор Канцурак під час вебсемінару.

Читайте також: Хто з аграріїв може подати заявку на бронювання через профільне відомство: пояснення Мінагрополітики

Нагадаємо, 30 січня в Україні затверджено новий Порядок бронювання військовозобов’язаних, а також Порядок та критерії визначення підприємств, які є критично важливим для функціонування економіки. Відповідно до нової процедури, бізнес зможе забронювати до 50% військовозобов’язаних працівників, які є критично важливими, аби підприємство продовжувало працювати.

Міністерство аграрної політики та продовольства України створило електронний кабінет запитів на бронювання військовозобов’язаних. Портал створено для спрощення процедури подачі документів та пришвидшення обробки заяв на бронювання військовозобов’язаних працівників підприємств, установ і організацій агропромислового комплексу.

Бронювання військовозобов’язаних працівників підприємств, установ і організацій агропромислового комплексу можливе виключно через кабінет запитів на бронювання.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...