В Україні затверджено новий Порядок бронювання військовозобов’язаних, а також Порядок та критерії визначення підприємств, які є критично важливим для функціонування економіки.
Про це йдеться у повідомленні Європейської Бізнес Асоціації.
Так, відповідно до нової процедури, бізнес зможе забронювати до 50% військовозобов’язаних працівників, які є критично важливими, аби підприємство продовжувало працювати.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
Визначення підприємства критично важливим для економіки здійснюється за вичерпним переліком критеріїв, зокрема, загальною сумою сплачених податків та інших зборів (перевищує 1,5 млн євро), сумою надходжень в іноземній валюті (еквівалент 32 млн євро), стратегічним значенням для економіки та безпеки країни (відповідно до постанови КМУ №83 від 2015), важливим значенням для задоволення потреб територіальної громади, відсутністю заборгованості по сплаті ЄСВ, розміром зарплати – не менше середньої зарплати по регіону, резидентством Дія Сіті.
Щобільше, встановлено, що бронювання, які вже були надані працівнику за старою процедурою будуть залишатися чинними протягом строку, на який вони були надані.
“Європейська Бізнес Асоціація вже тривалий час наголошувала, що в країні конче потрібно прийняти зрозумілу та прозору систему бронювань, аби бізнес міг продовжувати працювати, розуміючи, що критично важливі працівники не будуть мобілізовані. Адже кожен має працювати на своєму фронті для підтримки країни. Тож, сподіваємось, нова процедура стане такою”, – зазначають в ЄБА.
Там наголошують, що наразі вкрай важливо, аби прем’єр-міністр України максимально швидко підписав відповідний Порядок, його було опубліковано, бо саме таким чином він вступить в дію.
“Тож, очікуємо, що цей процес не затягнеться надовго, адже і продовження чинних бронювань більше не відбуватиметься”, – підсумували в ЄБА.
Нагадаємо, бронювання військовозобов’язаних працівників підприємств, установ і організацій агропромислового комплексу можливе виключно через кабінет запитів на бронювання https://bit.ly/3Fywjl6.
Бронюванню підлягають військовозобов’язані, які працюють в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування та на підприємствах, в установах і організаціях, яким встановлено мобілізаційні завдання (замовлення), у разі, якщо це необхідно для забезпечення функціонування зазначених органів та виконання мобілізаційних завдань (замовлень).
Міністерство аграрної політики та продовольства України створило електронний кабінет запитів на бронювання військовозобов’язаних. Портал створено для спрощення процедури подачі документів та пришвидшення обробки заяв на бронювання військовозобов’язаних працівників підприємств, установ і організацій агропромислового комплексу.
Валерія Пепеля
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!