Новини    02 вересня 2023 13:08

Генсек ООН Гутерріш написав листа Лаврову з пропозиціями щодо відновлення зернової угоди


Генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй Антоніу Гутерріш представив “набір конкретних пропозицій” щодо відновлення зернової угоди в листі до міністра закордонних справ рф лаврова.

Про це повідомляє CNN.

За словами Гутерріша, надзвичайно важливо відновити зернову угоду. Він сказав, що ініціатива зробила дуже важливий внесок у те, щоб продовольчі ринки стали більш відповідними цілям ООН щодо продовольчої безпеки, таким як зниження цін і створення умов для доступу до глобальних ринків багатьох країн, а саме країн, що розвиваються.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

За його словами, в ООН взяли до уваги запити рф. Гутерреш сказав, що вважає, що ООН представила пропозицію, яка може стати основою для відновлення.

Слід зазначити, що раніше лавров заявив, що рф готова повернутися до зернової угоди, щойно обіцянки, дані москві, стануть гарантіями. рф відмовилася від цієї ініціативи в липні, майже через рік після того, як її запропонували Туреччина та ООН, щоб гарантувати безпечний прохід українського зерна через Чорне море.

Раніше президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган наголосив, що прагне відродити чорноморську зернову угоду з розширеним масштабом, додавши, що ініціатива може стати основою миру між рф та Україною

Нагадаємо, через саботаж рф роботи “зернового коридору” світ не отримав додаткові 25 млн тонн агропродукції. 17 липня кремль заявив про зупинку “зернової угоди”.

На думку Мінагрополітики Україна зможе продовжувати експорт зерна через Чорне море в межах плану Б без участі росії, якщо москва розірве поточну зернову угоду.

Реалізація сценарію з припиненням роботи “зернового коридору” матиме негативні наслідки для українського експорту; в Нацбанку не виключають можливого посилення тиску на гривню.

Наразі в Україні розробили альтернативний план для продовження експорту аграрної продукції у випадку, якщо через саботаж російської сторони робота зернового коридору припиниться.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив на засіданні Ради міністрів закордонних справ Європейського Союзу, що Україна та Євросоюз мають докласти максимум зусиль для спрощення продовольчого експорту з України, зокрема максимально збільшивши пропускну спроможність альтернативних транспортних коридорів “шляхи солідарності”.

Внаслідок припинення дії Чорноморської зернової ініціативи Україна може недоотримати 2 млрд доларів за підсумками 2023 року.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...