Новини    13 серпня 2023 12:37

Туреччина прагне розширити зернову угоду

Наразі контакти щодо відновлення ініціативи "з розширеним масштабом" тривають

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган наголосив, що прагне відродити чорноморську зернову угоду з розширеним масштабом, додавши, що ініціатива може стати основою миру між рф та Україною, повідомляє Bloomberg.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Наразі контакти щодо відновлення ініціативи “з розширеним масштабом” тривають. Протягом річної дії зернової угоди рф неодноразово висувала вимоги щодо покращення власної торгівлі продовольством і добривами, зокрема відновлення трубопроводу аміаку, який пролягав через Україну, і підключення “Россельхозбанка” до системи SWIFT.

Не було зроблено жодних дипломатичних кроків, щоб перетворити позитивну атмосферу, створену Чорноморською ініціативою, на припинення вогню, а потім на постійний мир, — зазначив Ердоган, додавши, що поділився з путіним “чутливістю” питання доставки зерна до Африки.

Нагадаємо, вночі 19 липня росіяни атакували зернові термінали та портову інфраструктуру в портах Одеса та Чорноморськ.

Через саботаж рф роботи “зернового коридору” світ не отримав додаткові 25 млн тонн агропродукції. 17 липня кремль заявив про зупинку “зернової угоди”.

На думку Мінагрополітики Україна зможе продовжувати експорт зерна через Чорне море в межах плану Б без участі росії, якщо москва розірве поточну зернову угоду.

Реалізація сценарію з припиненням роботи “зернового коридору” матиме негативні наслідки для українського експорту; в Нацбанку не виключають можливого посилення тиску на гривню.

Наразі в Україні розробили альтернативний план для продовження експорту аграрної продукції у випадку, якщо через саботаж російської сторони робота зернового коридору припиниться.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив на засіданні Ради міністрів закордонних справ Європейського Союзу, що Україна та Євросоюз мають докласти максимум зусиль для спрощення продовольчого експорту з України, зокрема максимально збільшивши пропускну спроможність альтернативних транспортних коридорів “шляхи солідарності”.

Внаслідок припинення дії Чорноморської зернової ініціативи Україна може недоотримати 2 млрд доларів за підсумками 2023 року.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...