Новини / Аналітика     08 серпня 2023 18:44

Український бюджет може недоотримати $2 млрд через припинення Зернової угоди

НБУ не закладає у новий макроекономічний прогноз відновлення Зернової угоди, одначе, фахівці розглядають розблокування всіх українських портів з другої половини 2024 року

Внаслідок припинення дії Чорноморської зернової ініціативи Україна може недоотримати 2 млрд доларів за підсумками 2023 року. Про це заявив директор Департаменту монетарної політики та економічного аналізу Нацбанку Володимир Лепушинський для “Економічної правди”.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

НБУ не закладає у новий макроекономічний прогноз відновлення Зернової угоди, одначе, фахівці розглядають розблокування всіх українських портів з другої половини 2024 року.

Окрім цього, у НБУ не виключають можливість відновлення руху “зерновим коридором”.

Але якщо цього не буде, також нічого особливого для валютного ринку не станеться. Національний банк має рекордні міжнародні резерви й буде присутній на валютному ринку, аби балансувати ситуацію, — зазначив Лепушинський.

Нагадаємо, вночі 19 липня росіяни атакували зернові термінали та портову інфраструктуру в портах Одеса та Чорноморськ.

Через саботаж рф роботи “зернового коридору” світ не отримав додаткові 25 млн тонн агропродукції. 17 липня кремль заявив про зупинку “зернової угоди”.

На думку Мінагрополітики Україна зможе продовжувати експорт зерна через Чорне море в межах плану Б без участі росії, якщо москва розірве поточну зернову угоду.

Реалізація сценарію з припиненням роботи “зернового коридору” матиме негативні наслідки для українського експорту; в Нацбанку не виключають можливого посилення тиску на гривню.

Наразі в Україні розробили альтернативний план для продовження експорту аграрної продукції у випадку, якщо через саботаж російської сторони робота зернового коридору припиниться.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив на засіданні Ради міністрів закордонних справ Європейського Союзу, що Україна та Євросоюз мають докласти максимум зусиль для спрощення продовольчого експорту з України, зокрема максимально збільшивши пропускну спроможність альтернативних транспортних коридорів “шляхи солідарності”.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також