Новини / Технології     14 вересня 2023 19:14

Фрукти без дерев: вчені створять у лабораторії персики, вишні та яблука

Це унікальний кейс на ринку лабораторної їжі, де понад 80 компаній у всьому світі прагнуть комерціалізувати клітинне м’ясо та морепродукти

Вчені державного науково-дослідного інституту Нової Зеландії Plant and Food Research культивують рослинні клітини для вирощування фруктів без дерев, виноградної лози чи кущів, передає newfood.

Випробування розпочалися з клітин чорниці, яблук, вишні, фейхоа, персиків, нектаринів і винограду.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Зауважується, що це унікальний кейс на ринку лабораторної їжі, де понад 80 компаній у всьому світі прагнуть комерціалізувати клітинне м’ясо та морепродукти.

Як зауважив доктор Бен Шон, існує широкий інтерес і розвиток систем виробництва клітинної їжі в контрольованому середовищі.

Клітинне садівництво наразі має менший профіль, ніж клітинне сільське господарство та аквакультура, але ми вважаємо, що це справді захоплива галузь, – пояснив він.

Дослідження розпочалося 18 місяців тому і загалом триватиме 5 років. Мета – створити у лабораторії поживний продукт зі смаком, текстурою та зовнішнім виглядом, з якими знайомі споживачі.

Наголошується, аби виростити бажаний шматок, дослідникам знадобиться “більше, ніж просто колекція клітин”.

Ми маємо повністю повторити фрукт, вирощений традиційним способом, а радше створити нову їжу з такими ж привабливими властивостями, – зазначив вчений.

Нагадаємо, впровадження для практичного використання робота шеф-кухаря SavorEat знаменує собою перше застосування технології 3D-друку ізраїльської компанії в США.

Світовий гігант агробізнесу Cargill, спільно з іспанською компанією Cubiq Foods, працює над новою технологією виробництва жирів. Нова технологія підійде для альтернативних м’ясних та молочних продуктів рослинного походження, де жири та олії допомагають забезпечити структуру, смак, текстуру та поживний профіль.

Американські інженери описали спосіб вирощування у лабораторії штучного сала для покращення смакових і фізичних властивостей вирощеного м’яса. Досліди з тваринними жировими клітинами показують, що їх можна вирощувати тонкими шарами, після чого об’єднувати у тривимірну масу, що нагадує справжню жирову тканину тварин.

Американська харчова технологічна компанія Motif FoodWorks випустила свій перший продукт, орієнтований на споживача, — гамбургери на рослинній основі Motif BeefWorks.

З листопада компанія GG (GG plant-based food products) вела на ринок рослинну альтернативу кальмарам.

Управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) завершило першу передпродажну консультацію щодо харчових продуктів для людей, виготовлених із культивованих клітин тварин.

Найбільша у світі меблева компанія IKEA виготовлятиме фрикадельки з “м’яса” рослин, пише Forbes. Рівень викидів парникових газів під час їх виготовлення складе лише 4% від обсягу викидів, що з’являються при приготуванні справжнього м’яса. До складу рослинного делікатесу увійде гороховий протеїн, овес, яблука та картопля. У компанії обіцяють, що веганські фрикадельки виглядатимуть як м’ясо та матимуть ідентичний смак.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також