Новини    09 листопада 2022 20:34

Елеватори Агротрейду прийняли майже половину від запланованого обсягу зерна

Наразі елеватори почали приймати кукурудзу

Елеватори Групи АГРОТРЕЙД виконали план заготівлі майже на 50%. Станом на 31 жовтня елеватори компанії прийняли 233 тис. т. зерна, що становить 47,3% від загального плану. Цього року заготівельну кампанію ускладнює погода, адже через суттєві опади, аграрії почали збір соняшника, сої та кукурудзи значно пізніше запланованого. Дощі вплинули і на якість зерна, повідомляє пресслужба компанії.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Наприклад, забарвленість бороздки пшениці не відповідала стандартам, і портові лабораторії відносили це зерно до сажкових зерен. Доводилось при відвантаженні наймати сюрвеєрів для проведення мікологічного аналізу. Соняшник надходить на елеватори засміченим і вологим. Місцями смітна домішка сягає 45%, тому виконуємо три очистки до сушіння і ще дочищаємо після. Бувало, ми відмовлялись приймати соняшник від деяких господарств через його якість. Через велику кількість смітної домішки постійно відбувається задимлення сушарок. Це все впливає на швидкість приймання. Соя надходить на елеватори теж засмічена і волога”, — розповідає директор виробничо-технічного департаменту Групи АГРОТРЕЙД Костянтин Ворона.

Наразі елеватори почали приймати кукурудзу. Якість зерна гарна, проте і його вологість іноді сягає 24-32%.

Також на елеваторах Групи АГРОТРЕЙД готуються до наслідків, до яких призведуть можливі труднощі з експортом зерна. Тому, щоб мати змогу прийняти весь обсяг зернових, керівництво компанії вирішило збільшити потужності зберігання шляхом рукавів на 100-120 тис.т.

Читайте також: Чи є вигідніша альтернатива полімерним рукавам для зберігання зерна – думка

Нагадаємо, група “АГРОТРЕЙД” збільшить обсяги зберігання зерна в бегах до 100 тисяч тонн. Таке рішення ухвалили, оскільки значні залишки торішнього врожаю не відвантажили з елеваторів через війну.

Вартість зберігання зерна в рукавах в десятки разів менша, ніж вартість зберігання на елеваторі. Якщо на елеваторі цифри становлять — 1180 грн/т, то в полімерних рукавах — 16,6 грн/т на місяць.

Наразі гостро постає питання у зберіганні. На допомогу приходить альтернатива елеваторам – полімерні рукави. Цього сезону навіть господарства з елеваторами використовуватимуть полімерні рукави для розширення потужностей зберігання.

Рентабельність зберігання зерна в рукавах протягом перших трьох місяців становить 10%. Якщо ж зберігати зерно в такий спосіб довше, то з кожним наступним місяцем рентабельність зростає на 20-25%.

Для будівництва тимчасових зерносховищ потрібно відповідно підготувати достатньо великі площі земельної ділянки. Асфальт, бетон — це можлива перспектива, але на сьогодні для більшості аграріїв це не актуально.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...