Новини / Елеватори     21 липня 2022 17:09

Чи є вигідніша альтернатива полімерним рукавам для зберігання зерна – думка

Внаслідок тимчасової окупації деяких регіонів й ракетних ударів ворога, загальна потужність одночасного зберігання зерна в Україні близько 42 млн тонн.

Українським аграріям вигідніше ремонтувати корівники й склади для зберігання зерна, ніж купувати для цього полімерні рукави. В склади фермер вкладе не більше грошей, натомість вони слугуватимуть не один рік. Таку думку висловив заступник генерального директора ТОВ “Солагро” Сергій Щербань, пише AgroTimes.

Він зазначив, що до повномасштабного вторгнення рф в Україну країна мала близько 55 млн тонн елеваторних потужностей. Зараз, внаслідок тимчасової окупації деяких регіонів й ракетних ударів ворога, загальна потужність одночасного зберігання близько 42 млн тонн.

“Зазвичай сільгосптоваровиробники навесні на складах дотримують соняшник, кукурудзу та пшеницю. Наразі вони продають невеликі партії, щоб компенсувати свою операційну діяльність. Адже ціна пшениці чи кукурудзи у 2-2,5 тис. грн  навіть нижче собівартості. Тому не виключено, що близько 10-15 млн тонн зерна фермери у свої склади ще закладуть, у тому числі після переоблаштування старих корівників та інших наявних приміщень”, — пояснив Щербань.

Тим більш, на тлі ажіотажного попиту рукава в Україні сьогодні купити складно. На продукцію українського виробництва стоїть величезна черга замовників, а ось закордонні аналоги можна придбати – питання тільки у ціні. За останньою інформацією, ціни на рукави підвищилися на 30-40% у порівнянні з довоєнним періодом й чекати на них доведеться близько трьох тижнів. Якщо ж ви захочете пришвидшити постачання, ціна на рукави може злетіти й на 70%.

“Якщо в аграрія є вибір, ремонтувати корівники й склади й закладати в них зерно або ж надати перевагу зберіганню в рукавах, перший варіант є більш доцільним. В склади фермер вкладе не більше грошей, аніж в рукави. Але вони слугуватимуть йому не один рік”, — наголосив експерт.

Нагадаємо, за оцінками експертів, Україні зараз потрібно до 80 тисяч таких рукавів.

Наразі гостро постає питання у зберіганні. На допомогу приходить альтернатива елеваторам – полімерні рукави. Цього сезону навіть господарства з елеваторами використовуватимуть полімерні рукави для розширення потужностей зберігання.

Рентабельність зберігання зерна в рукавах протягом перших трьох місяців становить 10%. Якщо ж зберігати зерно в такий спосіб довше, то з кожним наступним місяцем рентабельність зростає на 20-25%.

Для будівництва тимчасових зерносховищ потрібно відповідно підготувати достатньо великі площі земельної ділянки. Асфальт, бетон — це можлива перспектива, але на сьогодні для більшості аграріїв це не актуально.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також