Новини / Елеватори     12 липня 2022 18:59

Експерт розповів про сучасну технологію ущільнення грунту для будівництва тимчасового зерносховища

Завдяки ферментним препаратам можна будувати дороги без асфальту, бетону та гравію, зі звичайного ґрунту.

Для будівництва тимчасових зерносховищ потрібно відповідно підготувати достатньо великі площі земельної ділянки. Асфальт, бетон — це можлива перспектива, але на сьогодні для більшості аграріїв це не актуально. Про це розповів експерт з будівництва елеваторів Дмитро Шкорупєєв, передає Elevatorist.

Для кожного окремого майданчика будуть свої вимоги, але в загальному плані необхідно:

  • зняти верхній родючий шар ґрунту;
  • завезти наявний в даній місцевості не родючий ґрунт;
  • виконати планування майданчика, та ущільнити наявний ґрунт.

Експерт вважає, що в Україні ще належно не поширено технології по ущільненню ґрунту за допомогою стабілізуючих ферментів — завдяки стабілізаторам можна виготовляти міцне дорожнє покриття практично з будь-якого ґрунту.

Шкорупєєв зазначив, що завдяки ферментним препаратам можна будувати дороги без асфальту, бетону та гравію, зі звичайного ґрунту. Це можуть бути суглинки, супіски та ін. Відповідні стабілізатори ґрунту виробляють і в Європі, а також є і український виробник.

Він пояснив, що у такої технології досить низька вартість, і будівництво тимчасових зерноскладів сприятиме впровадженню в Україні ще одного нововведення.

Нагадаємо, неодноразово рф знищувала українські запаси зерна випускаючи ракета по елеваторах. Аграрії бояться зберігати урожай звичним способом, тому українці змушені шукати альтернативні рішення зберігання.

Міністерство аграрної політики та продовольства України звернулося до урядів США, Канади, Великої Британії, ЄС із проханням надати Україні пристосування для тимчасового зберігання. Попередні результати є: перша партія уже прямує до України.

На допомогу приходить альтернатива елеваторам – полімерні рукави. Цього сезону навіть господарства з елеваторами використовуватимуть полімерні рукави для розширення потужностей зберігання.

Рентабельність зберігання зерна в рукавах протягом перших трьох місяців становить 10%. Якщо ж зберігати зерно в такий спосіб довше, то з кожним наступним місяцем рентабельність зростає на 20-25%.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також