Новини / Елеватори     13 лютого 2022 21:07

Переваги зберігання зерна у рукавах – порівняльний досвід підприємців

Ціна будівництва елеваторного комплексу з рукавним зберіганням обходиться у 70-80 $/м. куб, що вдвічі дешевше комплексу з силосами

Рентабельність зберігання зерна в рукавах протягом перших трьох місяців становить 10%. Якщо ж зберігати зерно в такий спосіб довше, то з кожним наступним місяцем рентабельність зростає на 20-25%.

Про це розповів директор Ямпільського елеватору МХП Віталій Губарєв у ході Всеукраїнського практичного форуму “Власний Елеватор”, пише Agrotimes.

Вартість будівництва елеваторного комплексу з силосами обходиться в 150-180 $/м. куб., тоді як будівництво такого ж комплексу без силосів (з рукавним зберіганням) – 70-80 $/м. куб.

“Ми відходимо від силосного зберігання і робимо акцент на рукавне, адже це дає колосальну економію капітальних інвестицій, які необхідні для запуску тих чи інших проєктів. Відповідно, ми маємо фінансову вигоду: ті капіталовкладення, які ми могли б вкласти одномоментно, розтягуємо на роки”, – зауважив Губарєв.

Водночас він зазначив, що за технології рукавного зберігання потрібно враховувати певні чинники. По-перше, потрібно підготувати майданчик для їх розміщення – очистити, вирівняти, утрамбувати. Так, на площі 1 га можна зберігати 4,5 тис. тонн зерна з натурою 0,72. По-друге, потрібна техніка для закладання збіжжя в рукава – трактори, навантажувачі тощо. Також необхідний додатковий персонал.

Зерновий рукав — це у прямому й переносному розумінні гнучкий логістичний актив. Суть технології — зберігання зерна без доступу повітря. Ця мета досягається шляхом створення у пластиковому рукаві середовища, де під час дихання збіжжя та мікроорганізмів змінюється склад атмосфери — знижується рівень кисню заміщенням вуглекислого газу. Відбувається консервація зерна, всі шкідники й жучки відповідно гинуть. Заготовлені у такий спосіб зернові зберігають свої якісні характеристики, а втрат — мінімум.

Нагадаємо, група компаній “Прометей” запустила програму лояльності щодо безплатного зберігання зернових та олійних на своїх елеваторах. До програми може під’єднатися будь-який аграрій і трейдер без обмежень на обсяг зберігання.

Раніше Landlord повідомляв, що на елеваторах відмовляються брати зерно на зберігання у сторонніх поклажодавців, оскільки його потрібно сушити. Оскільки ціна на газ може зрости ще більше, то на елеваторах не можуть визначитись із цінами на послуги.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також