Новини    15 серпня 2022 22:44

Експорт кисломолочних продуктів досяг 75% довоєнного рівня

З березня щомісячний обсяг експорту кисломолочних продуктів поступово відновлюється

Кисломолочні продукти – це товар, якого в Україну завозять більше, ніж вивозять. До війни обсяг імпорту перевищував експорт приблизно втричі. Про це повідомляє Спілка молочних підприємств України.

У березні складнощі логістики, звичайно, вплинули на зовнішню торгівлю. Скромний експорт кисломолочних продуктів (0,4 тис. т місячний максимум цього року), значно скоротився, власне, як і імпорт. Але водночас кисломолочних продуктів ввезли в країну вп’ятеро більше, ніж вивезли.

З березня щомісячний обсяг експорту кисломолочних продуктів поступово відновлюється, у липні він досяг 75% довоєнного рівня. Обсяг імпорту також росте, у липні було ввезено близько 70% довоєнного обсягу.

Нагадаємо, кількість пропозицій, розміщених на платформі продовольчої безпеки, вже перевищує тисячу. Серед основних продуктів – крупи, сиро-молочна продукція, соняшникова олія тощо. 

Закупівельні ціни на молоко у світі ростуть рекордними темпами. Так, за даними IFCN, світова комбінована ціна на молоко у квітні 2022 року була найвищою за всю історію моніторингу (з 1996 року) і склала 59,7 євро./ц (жир-4%, білок-3,3%).

В нинішній ситуації експортноорієнтованими продуктами залишається сухе молоко, молочна сироватка, казеїн та вершкове масло.

Ціни на молоко зростають по всьому світу, оскільки війна в Україні загрожує постачанням кормів і добрив для корів.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...