Кисломолочні продукти – це товар, якого в Україну завозять більше, ніж вивозять. До війни обсяг імпорту перевищував експорт приблизно втричі. Про це повідомляє Спілка молочних підприємств України.
У березні складнощі логістики, звичайно, вплинули на зовнішню торгівлю. Скромний експорт кисломолочних продуктів (0,4 тис. т місячний максимум цього року), значно скоротився, власне, як і імпорт. Але водночас кисломолочних продуктів ввезли в країну вп’ятеро більше, ніж вивезли.
З березня щомісячний обсяг експорту кисломолочних продуктів поступово відновлюється, у липні він досяг 75% довоєнного рівня. Обсяг імпорту також росте, у липні було ввезено близько 70% довоєнного обсягу.
Нагадаємо, кількість пропозицій, розміщених на платформі продовольчої безпеки, вже перевищує тисячу. Серед основних продуктів – крупи, сиро-молочна продукція, соняшникова олія тощо.
Закупівельні ціни на молоко у світі ростуть рекордними темпами. Так, за даними IFCN, світова комбінована ціна на молоко у квітні 2022 року була найвищою за всю історію моніторингу (з 1996 року) і склала 59,7 євро./ц (жир-4%, білок-3,3%).
В нинішній ситуації експортноорієнтованими продуктами залишається сухе молоко, молочна сироватка, казеїн та вершкове масло.
Ціни на молоко зростають по всьому світу, оскільки війна в Україні загрожує постачанням кормів і добрив для корів.
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!