Новини    07 червня 2022 22:49

Названо найбільш експортноорієнтовані молочні продукти в умовах війни

В нинішній ситуації експортноорієнтованими продуктами залишається сухе молоко, молочна сироватка, казеїн та вершкове масло.

У 2021 році у вартісній структурі експорту молокопродуктів на молоко та вершки згущені припадає 32%, на масло вершкове — 29%, на сири — 15%, на сироватку — 13%. Про це повідомив заступник голови “Спілки молочних підприємств України” Арсен Дудур під час експертної дискусії “Логістичні шляхи експорту української молочної продукції”, передає AgroPortal.

За словами експерта, в нинішній ситуації експортноорієнтованими продуктами залишається сухе молоко, молочна сироватка, казеїн та вершкове масло.

За інформацією “Спілки молочних підприємств України” за 2021 рік, Україна експортує 88% виробленого казеїну, 45% — сироватки у твердих формах та 45% — сухого знежиреного молока.

Нагадаємо, ціни на молоко зростають по всьому світу, оскільки війна в Україні загрожує постачанням кормів і добрив для корів.

Кількість пропозицій, розміщених на платформі продовольчої безпеки, вже перевищує тисячу. Серед основних продуктів – крупи, сиро-молочна продукція, соняшникова олія тощо.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...