Новини    03 вересня 2023 15:18

Експерти назвали перспективні ринки для експорту українських горіхів

Зокрема у першій п’ятірці імпортерів ліщини без шкаралупи – Німеччина, Італія, Франція, Швейцарія та Польща, у шкаралупі – Німеччина, Італія, Іспанія

Волоський горіх і ліщину у шкаралупі українським виробникам найперспективніше експортувати до Німеччини, Італії, Іспанії, зазначила керівниця аналітичного напряму ДУ “Офіс з розвитку підприємництва та експорту” Ольга Гвоздьова, передає AgroTimes.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Так, у першій п’ятірці імпортерів ліщини без шкаралупи – Німеччина, Італія, Франція, Швейцарія та Польща, у шкаралупі – Німеччина, Італія, Іспанія. Волоський горіх без шкаралупи більше імпортують Німеччина, Іспанія, Нідерланди, у шкаралупі – Італія, Іспанія, Німеччина.

Найбільшими споживачами ліщини є Німеччина та Італія, а до п’ятірки входять Туреччина, Франція і Китай. Щодо волоського горіха на першому місці з великим відривом Китай. Далі йдуть США, потім країни Європи. Найбільше мигдалю споживають у США, Індії, Німеччині та Італії. Серед країн Європи в топі за мигдалем без шкаралупи – Німеччина, Іспанія, Італія та Франція.

Це і є потенційні ринки для українського експорту, – пояснила Гвоздьова. – Поки що мовиться лише про сировинну продукцію, яку може запропонувати Україна. Однак ми вже можемо говорити про перспективу експорту продукції з доданою переробною вартістю. Для деяких виробників це вже сьогодення.

Нагадаємо, закладання в Україні горіхових садів невипробуваними на місцевості саджанцями французької та молдовської селекції призвело до їх масового вимерзання.

ФГ “Сади Черкащини” планує зменшити на 50% горіховий сад. Натомість мають висадити сливу, абрикос і нішеву культуру — бузину, розповів керівник підприємства Олег Коновалюк.

За минулі три-чотири роки домінантною культурою в закладених горіхових садах є фундук. Частка промислових горіхових садів становить 42,1% від площі всіх садів України, закладених за підтримки, передбаченої в державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва та хмелярства.

Зауважимо, біля села Новоозерне розташувався єдиний в Україні горіховий сад, який закладений за стандартами промислового. При його вирощуванні не потрібна ручна праця.

Згідно з прогнозами 20% горіхових садів України будуть органічними до 2030 року.

За даними Міністерства сільського господарства США (USDA), у сезоні 2022/23 років, експорт волоських горіхів з України експорт зросте майже на 60% до 95 тис. тонн. Одночасно прогнозується, що виробництво гоюріхів в Україні впаде на 17% до 96 тис. тонн через різке скорочення площ в окремих районах Донецької, Запорізької, Луганської, Миколаївської, Харківської та Херсонської областей після російського вторгнення в лютому 2022 року.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...