Новини / Садівництво     15 грудня 2022 15:15

В Одеській області виростили горіховий сад, при догляді за яким не потрібна ручна праця (фото)


Біля села Новоозерне розташувався єдиний в Україні горіховий сад, який закладений за стандартами промислового. При його вирощуванні не потрібна ручна праця.

Про це йдеться на сторінці Саф’янівської сільської територіальної громади в Facebook.

Ідея створити горіховий сад прийшла до керівника компанії ТОВ “ВОЛ – НАТ” Андрія Гука, коли він шукав альтернативний варіант зерноводству. Бессарабський край є доволі вразливим через часті неврожайні сезони, тому фермер змушений був шукати інший варіант зрощування культур. Так виникла ідея вирощувати волоські горіхи.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

За консультацією Андрій звернувся до фахівців із Франції, які підтвердили, що клімат та ґрунти в Бессарабії підходять для цієї культури. Однак, необхідно підібрати відповідні сорти та забезпечити якісний полив. Вибір упав на два французькі сорти – Lara та Fernor, тому що саме ці сорти відомі своєю якістю, світлим кольором та надзвичайним смаком.

Закладка саду відбувалася протягом трьох років – з 2013 до 2015 року, а родити горіховий сад почав у 2019 році. Перший повноцінний урожай обсягом 125 тонн підприємство зібрало два роки тому. Тоді працювали вручну. З минулого року врожай збирають за допомогою шейкера, який струшує горіхи з гілок, та спеціального комбайна.

Площа горіхового саду займає 91 га, де росте близько 17,5 тис. дерев.

Щоб плоди формувалися великими та привабливими, необхідно ретельно дотримуватись всіх агрономічних заходів: вчасне зволоження та внесення добрив, яке у компанії ТОВ “ВОЛ – НАТ” є автоматизованим.

Читайте також: Як правильно сушити та зберігати горіхи взимку: поради

Після збирання горіхів працівники компанії “ВОЛ-НАТ” їх чистять, калібрують, сушать та готують до реалізації. Господарство відправляє свою продукцію на експорт до країн ЄС, які цінують високу якість горіхів.

Нагадаємо, за прогнозами 20% горіхових садів України будуть органічними до 2030 року.

За даними Міністерства сільського господарства США (USDA), у сезоні 2022/23 років, експорт волоських горіхів з України експорт зросте майже на 60% до 95 тис. тонн. Одночасно прогнозується, що виробництво горіхів в Україні впаде на 17% до 96 тис. тонн через різке скорочення площ в окремих районах Донецької, Запорізької, Луганської, Миколаївської, Харківської та Херсонської областей після російського вторгнення в лютому 2022 року.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також