Новини    05 лютого 2023 16:09

В Україні зростає площа горіхових садів

Площа горіхових промислових садів постійно зростає

За минулі три-чотири роки домінантною культурою в закладених горіхових садах є фундук. Частка промислових горіхових садів становить 42,1% від площі всіх садів України, закладених за підтримки, передбаченої в державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва та хмелярства.

Про це зазначають Олексій Зеленько, кандидат сільськогосподарських наук, експерт-радник та Геннадій Юдін, президент ВГО “Українська горіхова асоціація” у журналі “Садівництво по-українськи”.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Площа горіхових промислових садів постійно зростає. Вже четвертий рік частка промислових горіхових садів становить 42,1% від площі всіх садів країни, закладених за підтримки, передбаченої державним бюджетом для розвитку виноградарства, садівництва та хмелярства.

Читайте також: Як правильно сушити та зберігати горіхи взимку: поради

За період 2018-2021 років загалом посаджено понад 12 тис. гектарів садів за допомогою фінансової державної програми підтримки садівництва, з яких горіхових садів закладено понад 5 тис. гектарів (42,1%), ягідників 3,5 га (28,9%), насіння культур близько 1,7 тис. гектарів (14%), кісточкових – 1,2 тис. гектарів (9,9%), винограду – 584 га (4,2%).

Автори наголосили, що домінантною культурою в закладених горіхових садах останні три-чотири роки є фундук», – зазначають Олексій Зеленько та Геннадій Юдін.

Нагадаємо, біля села Новоозерне розташувався єдиний в Україні горіховий сад, який закладений за стандартами промислового. При його вирощуванні не потрібна ручна праця.

Згідно з прогнозами 20% горіхових садів України будуть органічними до 2030 року.

За даними Міністерства сільського господарства США (USDA), у сезоні 2022/23 років, експорт волоських горіхів з України експорт зросте майже на 60% до 95 тис. тонн. Одночасно прогнозується, що виробництво горіхів в Україні впаде на 17% до 96 тис. тонн через різке скорочення площ в окремих районах Донецької, Запорізької, Луганської, Миколаївської, Харківської та Херсонської областей після російського вторгнення в лютому 2022 року.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...