Новини    08 листопада 2023 18:58

Держрезерв продасть зерно 15-річної давнини

Реалізація незатребуваного майна, термін зберігання якого закінчився, дозволить державі заощадити кошти, які сьогодні витрачаються на його зберігання

Незатребуване майно, що зберігається в Державному агентстві резерву, і термін зберігання якого закінчився, реалізують на конкурсних засадах, інформує пресслужба Міністерства економіки України.

Зокрема реалізації підлягає зерно врожаїв 2007-2018 років, що зберігається на потужностях Держрезерву. Визначені терміни зберігання зерна державного резерву — 2 роки. Зважаючи, що якість зерна дедалі погіршується, а отже його вартість зменшується, зволікання з реалізацією загрожує державі більшими збитками.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Нарешті буде реалізоване на конкурсних засадах незатребуване моторне мастило М-63/10D, термін зберігання якого також завершується, а також шапки зі штучного хутра для військовослужбовців (“шапки-ушанки), закладені до Держрезерву на початку 2000-х років.

Реалізація незатребуваного майна, термін зберігання якого закінчився, дозволить державі заощадити кошти, які сьогодні витрачаються на його зберігання. Фактично майна, яке виявилося непотрібним замовникам навіть в умовах війни, що само по собі показово. Натомість надходження від продажу дозволять нам освіжити та поповнити запаси Держрезерву. Будуть придбані матеріальні цінності з актуальної номенклатури, яка відповідає вимогам сучасності, потребам держави та замовників, — зазначив заступник міністра економіки Ігор Фоменко.

У Міністерстві зауважили, що нині триває реформа держрезерву, головною метою якої є створення сучасної, ефективної та раціональної системи державних резервів. 16 грудня 2023 року набуває чинності Закон України “Про державні резерви”, який є одним із ключових для реалізації реформи. Серед ключових змін що запроваджуються реформою, зокрема:

  • Розмежовуються поняття державного матеріального та державного мобілізаційного резервів, впроваджуються нові принципи та напрями формування номенклатури матеріальних цінностей.
  • Чітко виписані повноваження органу, що реалізує державну політику у сфері державного резерву, завдання та повноваження інших відповідальних органів держвлади.
  • Запроваджуються інститути резервування та відповідального зберігання (в т.ч. зберігання за межами країни), обов’язкове страхування матцінностей, що резервуються чи розміщуються на відповідальне зберігання в Україні, передбачаються міжнародні банківські гарантії для зберігання за кордоном.
  • Впроваджуються механізми, які забезпечать своєчасне освіження матеріальних цінностей у разі необхідності їх списання з подальшою переробкою або утилізацією, встановлюються чіткі терміни зберігання та освіження матрезервів тощо.
  • Продаж матеріальних цінностей державного матеріального резерву — виключно на електронному аукціоні, який проводиться в електронній торговій системі.
  • Запроваджується єдиний реєстр державних резервів, посилюється контроль за державними резервами та відповідальність за порушення законодавства, умов договору зі збереження і т. ін.

Нагадаємо, у вересневому звіті експерти USDA знизили прогноз світового виробництва олійних, зокрема сої у США та каноли в Канаді, що частково компенсується збільшенням урожаю соняшника та ріпаку в Україні та каноли в Австралії

У новому сезоні урожай основних олійних культур в Україні може збільшитися на 7,7%, до 19,5 млн тонн проти 18,1 млн тонн у 2022/23 МР. Такий прогноз озвучили в асоціації Укроліяпром.

В асоціації “Укроліяпром” заявили, що не перешкоджають експорту насіння соняшнику, але пропонують запровадити механізм додаткового збору, зокрема, квотування експорту.

Українська зернова асоціація оновила оцінку прогнозування врожаю 2023 року, збільшивши її ще на 3,7 млн т — до 80,5 млн т зернових та олійних. Зауважимо, що у 2022 році показник становив 73,8 млн т.

Станом на останній день літа аграрії всіх областей України намолотили понад 33 млн тонн нового врожаю, з яких – 29 млн 184 тис. тонн зернових та понад 4 млн тонн олійних культур.

На Вінниччині агрофірма “Ольгопіль” узялася до збору нового врожаю. Стартували жнива зі збору озимого ячменю, під який господарство заклало площу до 140 га.

Збір цьогорічних зернових у ГК “Прометей” розпочали з озимого ячменю. Площі з цією культурою розташовані переважно в Баштанському районі Миколаївської області.

У Дніпропетровській області також почалися жнива. Зокрема, до збору врожаю приступили аграрії Кам’янського, Криворізького та Нікопольського районів.

У Чернівецькій області ТОВ “Мрія Фармінг Буковина” першим розпочало жнива ранніх сільськогосподарських культур.

Деякі господарники Волинської області розпочали збір озимого ячменю, загальна площа посіву якого в області становить 7,7 тис. га.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...