Новини    29 червня 2023 16:27

На Вінниччині розпочалися жнива

Зерно має гарний вигляд, очікують показники врожайності на рівні минулих років

На Вінниччині агрофірма “Ольгопіль” узялася до збору нового врожаю. Стартували жнива зі збору озимого ячменю, під який господарство заклало площу до 140 га, інформує пресслужба компанії.

Стартували зі збору озимого ячменю, який займав невеликі площі. Але на полі працюють всі сім комбайнів, оскільки має пройти обкатка техніки, щоб у розпал сезону вона була готова працювати на результат, — зазначив головний агроном господарства Іван Діхтяр. — Зерно має гарний вигляд, очікуємо показники врожайності на рівні минулих років. Після озимого ячменю розпочнемо збір гороху, а далі — ріпаку та пшениці. Під озиминою у господарстві закладений найбільший клин, та за сприятливих погодних умов оптимальний строк на проведення збиральних робіт складає 20-25 днів.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Спочатку зерно доставляють на тік, де за вимоги його перевіряють у власній лабораторії, сушать та зберігають. Левову частку озимини, зокрема ячменю та пшениці, готують до реалізації як насіннєвий матеріал.

Довідка. ТОВ “Агрофірма “Ольгопіль” заснована у 2000 році. Земельний банк складає 5 тис. га у Вінницькій області. Вирощує зернові та технічні культури. У господарстві є насіннєвий завод, елеватор, млин, пекарня, олійня. Працює свиноферма, молочнотоварна ферма.

Нагадаємо, на Миколаївщині ТОВ “СП “ПАЕК” розпочало збиральну кампанію 2023 року.

Тоді як сівба ярих культур в Україні підходить до завершення. Зокрема, вона вже закінчилася на Полтавщині та Кіровоградщині.

Відсутність атмосферних опадів та поява теплих погожих днів створили сприятливі умови для проведення весняного посіву на Рівненщині.

На Вінниччині підприємства переглянули технологічні процеси вирощування культур щодо оптимізації та раціонального використання матеріально-технічних ресурсів. Нині очікується, що структура посівних площ у 2023 році зазнає певної трансформації.

У холдингу A.G.R. Group відмовились від кукурудзи. Цьогоріч поля вже засіяли нішевими культурами — білою та чорною гірчицею, коріандром та горохом, повідомляє пресслужба компанії.

Компанія “Росток Холдинг” завершила весняну посівну кампанію. Як повідомляє пресслужба компанії, загалом засіяно понад 10 тис. га площ. З них понад 5,2 тис. га кукурудзи, 1,77 тис. га — озимої пшениці, 1,73 тис. га соняшнику та 600 га — інші культури.

Нині у посівах “ТАС Агро” найбільшу частку займають кукурудза — 24,1 тис. га, соняшник — 15,9 тис. га, під сою відведено 11,5 тис. га. Порівняно з минулим роком зменшилися площі під олійними культурами та збільшено під зернову групу.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...