Новини / Фінанси     25 лютого 2021 11:05

Зниження ставки ПДВ до 14% може паралізувати молочні підприємства

Діюча форма податкової накладної не передбачає можливості відображення операцій за новою ставкою ПДВ, що може блокувати роботу сільгосппідприємств у березні

Практична реалізація положень закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість з операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції», що передбачає зниження ставки ПДВ на окремі види сільгосппродукції призведене до суттєвих ускладнень в діяльності підприємств в перший місяць їх практичного застосування. Про це заявив завідувач відділу фінансово-кредитної та податкової політики Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Леонід Тулуш.

У законі передбачено, що він набуває чинності з дня, наступного за днем його опублікування і застосовується до податкових періодів, починаючи з першого числа наступного за цим місяця.

Отже, якщо закон буде опубліковано найближчим часом, то вже з 1 березня – тобто наступного тижня – сільгосппідприємства будуть застосовувати нову ставку ПДВ. Але такий розмір ставки є новим і досі в Україні не застосовувався і діюча форма податкової накладної не передбачає можливості відображення операцій за ставкою 14%. Таким чином, постачальники сільгосппродукції не матимуть технічної можливості зареєструвати податкову накладну і до них можуть застосовуватись штрафні санкції. Своєю чергою, контрагенти не зможуть включити відповідні суми ПДВ до складу податкового кредиту.

ЧитайтеАграрії закликають парламент затвердити законопроект про агрострахування

«Якщо при поставках рослинницької продукції теоретично можливо кілька тижнів не відпускати продукцію, то при поставках тваринницької продукції, особливо молока, така ситуація неможлива навіть теоретично. Буде паралізована нормальна діяльність молокопереробних заводів», – наголосив Леонід Тулуш.

Оперативно виправити ситуацію можливо за рахунок підготовки відповідного наказу Мінфіну щодо внесення змін до форми податкової накладної не вдасться, оскільки відповідно до законодавства передбачено, що строк, протягом якого приймаються зауваження та пропозиції до проектів регуляторних актів, не може бути меншим ніж один місяць з дня оприлюднення проекту регуляторного акта та відповідного аналізу регуляторного впливу. Тобто виправити ситуацію можна буде не раніше квітня 2021 року.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що Володимир Зеленський підписав закон про зниження ПДВ для агропродукції.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також