Новини / Політика     24 лютого 2021 15:25

Аграрії закликають парламент затвердити законопроект про агрострахування

Документом пропонується ввести державну програму компенсації сільгоспвиробникам до 60% вартості страхового платежу

Всеукраїнська аграрна рада у листі до до голови Верховної Ради Дмитра Разумкова, очільників аграрного комітету парламенту Миколи Сольського та комітету ВР з питань фінансів Данила Гетьманцева,  закликала пришвидшити розгляд законопроекту №5104 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення правового регулювання страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою».

Аграрії наголошують, що агрострахування є одним з основних проблемних питань вітчизняного АПК. Воно не набуло широкої популярності через дорожнечу такого інструменту та відсутності цільової підтримки з боку держави.

«Така ситуація призвела до того, що внаслідок минулорічної засухи, велика кількість аграріїв опинилась на межі банкрутства. Уряд наразі вимушений шукати засоби для виплат прямих субсидій задля збереження виробництва, робочих місць і податкових надходжень до місцевих бюджетів. Якби інструменти державної підтримки агрострахування були впроваджені раніше, аграрії півдня могли б застрахувати свій урожай і отримати компенсацію від страхових компаній», – йдеться у листі.

ЧитайтеІгор Петрашко: державна підтримка агрострахування необхідна фермерам

Зокрема, проектом №5104 пропонується удосконалити механізм державної підтримки агропромислового комплексу та запровадити державну програму часткової компенсації сільгоспвиробникам – до 60% вартості страхового платежу. Це особливо важливо напередодні відкриття ринку землі, коли аграрії вимушені шукати стороннє фінансування для купівлі землі, яку вони обробляють.

Одночасно, такий варіант здешевлення вартості страхування, матиме додаткові переваги для держави, адже він призведе до зменшення видатків державного бюджету на компенсацію відсоткової ставки за кредитами аграріям, яке наразі проводиться в рамках державної програми здешевлення кредитування.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що введення державного агрострахування відкладено до 2022 року.

Читайте також