Новини / Політика     23 лютого 2021 14:05

Володимир Зеленський підписав закон про зниження ПДВ для агропродукції

Документ передбачає зниження ставки податку на додану вартість на операції з сільськогосподарською сировиною з 20% до 14% і направлений на детінізацію агровиробництва

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість з операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції» № 1115-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 17 грудня 2020 року.  Про це повідомляється на офіційному сайті Офісу президента.

Зокрема, документ передбачає зниження ставки ПДВ з 20% до 14% за операціями з постачання та ввезення на територію України деяких видів сільськогосподарської продукції, зокрема: великої рогатої худоби, свиней, молока незбираного, пшениці та жита, ячменю, вівса, кукурудзи, соєвих бобів, цукрових буряків, насіння льону, свиріпи або ріпаку, соняшнику та інших олійних культур.

ЧитайтеРада затвердила проєкт про стимулювання фермерських господарств

Як зазначив у дописі на своєму Telegram каналі міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко, «закон забезпечує підтримку сільськогосподарського виробництва, сприяє залученню інвестицій у галузь і підвищує конкурентоспроможність вітчизняного сільського господарства».

Також, як підкреслено, реалізація норм закону знизить мотивацію платників податку до оптимізації податкових зобов’язань з ПДВ за операціями з відповідною продукцією, що зменшить втрати бюджету та сприятиме детінізації у сфері аграрного виробництва.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що ВР прийняла закон про Фонд часткового гарантування кредитів для фермерів.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також