Новини / Логістика     19 жовтня 2022 20:09

Замість вантажівок: фідерні судна перевозитимуть контейнери між терміналами у порту Гамбург

Кожен контейнер, який зможуть перемістити водним шляхом, означає зменшення викидів CO2

Найбільший контейнерний порт Німеччини та один з найбільших європейських портів Гамбург знайшов новий спосіб подолання заторів, скорочення часу очікування і зниження викидів, що виникають під час перевантаження контейнерів у величезному портовому комплексі, передає “Порти України”

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Починаючи з 1 листопада, порт Гамбург розпочне проект з логістичною компанією Unifeeder щодо використання судна лінії для переміщення контейнерів замість транспортування контейнерів дорогами між терміналами. Послуга забезпечить перевезення контейнерів фідерним судном між терміналами HHLA CTA, CTT і CTB, а також Eurogate і, в найближчому майбутньому, Süd-West Terminal.

“Перевезення суднами може зняти з дороги кілька тисяч контейнерів щороку. Кожен контейнер, який ми можемо перемістити водним шляхом, означає зменшення викидів CO2”, — зазначив керуючий директор Dihla Dakosy Interessengemeinschaft Hamburger Linienagenten (DIHLA) Олександр Гайслер.

Данська судноплавна компанія Unifeeder є ініціатором разом із фахівцями з програмного забезпечення з Гамбурга Dakosy і DIHLA, які брали участь у створенні цифрового процесу, який також охоплює митну обробку для перевантаження контейнерів у порту на судна.

Нова модель інтеграції, розроблена для системи портового співтовариства, викликає більший інтерес з боку інших фідерних перевізників, повідомляє Dakosy, і з листопада буде доступна більш широко для компаній, що працюють у порту Гамбург.

У 2021 році Гамбург перевантажив майже 9 млн TEU, посівши двадцятий рядок у рейтингу світових портів. Минулого року порт обслужив 3,5 тис. контейнерних суден, у тому числі більш ніж 200 надвеликих суден місткістю понад 18 тис. TEU. Ключове місце призначення, особливо на азійських судноплавних маршрутах, Гамбург також є одним із провідних перевантажувальних портів у Північній Європі.

За словами офіційних осіб порту, передбачувані переваги включають полегшення портової інфраструктури шляхом зменшення кількості рейсів вантажівок між терміналами, скорочення часу очікування на терміналах і відповідне зниження викидів CO2. Як і багато портів, Гамбург відчуває брак кваліфікованих водіїв вантажівок, який також сподівається пом’якшити перевезеннями фідерними суднами.

Довідка. Порт Гамбург — найбільший порт Німеччини та провідний порт Європи, де обробляються контейнерні та навалочні вантажі. Займає територію 75 квадратних кілометрів і вважається третім за розміром у Європі (після Роттердама та Антверпена). Розташований у гирлі річки Ельба, за 100 кілометрів від узбережжя. Портові потужності дозволяють приймати та обробляти суховантажні судна дедвейтом до 250 тис. тонн. Порт у 2021 році збільшив вантажообіг порівняно з 2020 роком на 1,9% — до 128,7 млн тонн, контейнерообіг — на 2,2%, до 8,7 млн TEU.

Нагадаємо, адміністрації портів Гетеборг (Швеція) і Роттердам (Нідерланди) підписали меморандум про порозуміння щодо створення «зеленого коридору» між двома портами.

Портовий оператор Hutchison Ports та інвестор Terminal Investment Limited Sarl (TIL), що входить до групи MSC, оголосили про співпрацю в розвитку нового контейнерного термінала в районі Europahaven порту Роттердам.

Стивідор Ризького порту інвестував 2,6 млн євро у будівництво ангара для зберігання та обробки зернових вантажів. Нове сховище для зернових введуть в експлуатацію у Ризькому порту (Латвія).

Створення мережі зерносховищ у сусідніх європейських державах, що запропонували експерти США, розв’яже проблему експорту нового врожаю.

На початку серпня танкер з 15 тис. тонн української олії вийшов з Клайпедського порту, Литва.

Для експорту української агропродукції Хорватія пропонує використовувати можливості двох своїх портів — Рієка та Задар.

В Офісі Президента очікують, що Чорногорія посилить санкції проти рф та закриє свої порти для російських суден.

Стало відомо, що тарифи на чорноморських маршрутах, ймовірно, будуть підвищуватися — в основному через збереження військових ризиків і зростання вартості страхової гарантії безпеки суден.

Сербська експедиторська компанія Panšped готова сприяти українським експортерам в налагодженні логістичного маршруту транспортування продукції з України до морського порту Бар у Чорногорії.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також