Новини / Політика     10 серпня 2022 21:14

В Україні сподіваються на закриття портів Чорногорії для російських суден

Прем’єр-міністр Чорногорії підтримав пропозицію української сторони

В Офісі Президента очікують, що Чорногорія посилить санкції проти рф та закриє свої порти для російських суден. Про це заявив заступник голови Офісу Президента Ігор Жовква, після розмови з радником прем’єр-міністра Чорногорії з питань зовнішньої політики Джордже Радуловичем, повідомляє usm.

“Подякував Чорногорії за приєднання до запроваджених санкцій ЄС та висловив очікування щодо їхнього посилення на двосторонньому рівні. Окремо наголосив на необхідності закриття усіх чорногорських портів для російських суден”, — зазначив Жовква.

Сторони обговорили військову агресію рф в Україні, а також засудили вбивство військовополонених в Оленівці та атомний тероризм, до якого вдається росія на найбільшій АЕС у Європі — Запорізькій. Чорногорський політик підтримав позицію України.

Довідка. У Чорногорії розташовані два великих морських порти: Бар і Котор. Але країна також має пристані для яхт будь-яких розмірів. Великі та коштовні яхти полюбляють російські олігархи, тому співпраця з Чорногорією дозволить контролювати і, можливо, заарештовувати ці судна.

Нагадаємо, сербська експедиторська компанія Panšped готова сприяти українським експортерам в налагодженні логістичного маршруту транспортування продукції з України до морського порту Бар у Чорногорії.

Через критично низький рівень води флот УДП продовжує працювати лише на Нижньому Дунаї.

Landlord раніше повідомляв, в районі гирла Бистре підірвалось українське гідрографічне судно.

Стало відомо, що тарифи на чорноморських маршрутах, ймовірно, будуть підвищуватися — в основному через збереження військових ризиків і зростання вартості страхової гарантії безпеки суден.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також