Новини / Логістика     04 травня 2023 18:11

В УЗ збільшили середньодобове навантаження вагонів на більш як 20%

УЗ очікує позитивний показник зростання вантажних перевезень до минулого року

У квітні в АТ “Укрзалізниця” наростили середньодобове навантаження на 20,6%, проти квітня 2022 року, — до 360,5 тис. тонн, повідомили в УЗ. Тоді як показник навантаження квітня 2023 року до березня знизився на 6%.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Попри ситуаційне зниження обсягів перевезень у порівнянні з березнем, УЗ очікує позитивний показник зростання вантажних перевезень до минулого року.

Зі свого боку робимо все, щоб повністю відновити експортні залізничні перевезення до країн Європи та компенсувати обсяги, що були втрачені через блокування та невизначеність щодо експортних та транзитних вантажів, які прямують через ЄС, — зазначив голова правління УЗ Євген Лященко.

Так, у квітні зросло середньодобове навантаження стратегічно важливих вантажів: кам’яного вугілля — на 22% (до 68,3 тис. тонн), нафти і нафтопродуктів — на 27% (до 8,6 тис. тонн), чорних металів — на 25% (до 19 тис. тонн), будівельних вантажів — більш ніж удвічі (до 32,2 тис. тонн).

Середньодобове навантаження зернових вантажів у квітні зросло на 76% до квітня 2022 року, проте знизилось на 17% до березня.

Довідка. “Укрзалізниця” на вимогу іноземних перевізників запровадила конвенційні обмеження на перевезення сільськогосподарських вантажів у напрямку Польщі до врегулювання ситуації. Проте згодом Укрзалізниця відновила перевезення української сільськогосподарської продукції на експорт залізничним транспортом для транзиту через територію Польщі, припинені з 15 квітня.

Відповідні відвантаження дозволено для наземного транзиту та для транзиту до морських портів Гданськ, Гдиня, Свіноуйсьце та Шецин. Наразі йде постійна робота над відновленням транзиту й експорту залізничним транспортом територією інших європейських країн.

Нагадаємо, в АТ “Укрзалізниця” оприлюднили ставки плати за використання власних вагонів філії у травні.

Попри низьку активність торгівлі в напрямку Європи, відновилась активність поставки в українські глибоководні порти. Тому попит на автомобільні перевезення стабільний, навіть дещо зріс у порівнянні з минулим тижнем. Водночас вартість логістики зросла на 5-10€/т в різних напрямках.

Водночас трейдери змушені закладати все більше витрат на простій суден (до 30 днів) у ціну, що вбиває економіку для виробника.

Лише 6 930 з 56 440 вагоновідправок послуг користування зерновозами АТ “Укрзалізниця”, виставлених на аукціони через “Прозорро.Продажі”, були успішними у січні 2023 року. При цьому торги проводилися як у форматі голландських аукціонів (на пониження ціни), так і англійських аукціонів (на підвищення ціни).

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також