Новини / Аналітика / Логістика     30 березня 2023 10:22

Росте попит на вагони-зерновози: що відбувається на ринках агроперевезень цього тижня


Тиждень, що минає, позначений зростанням попиту на залізничні перевезення, особливо на вагони зерновози, а також стабілізацією авто- та морських перевезень.

Про це пишуть аналітики SPIKE BROKERS.

Попри низьку активність торгівлі в напрямку Європи, відновилась активність поставки в українські глибоководні порти. Тому попит на автомобільні перевезення стабільний, навіть дещо зріс у порівнянні з минулим тижнем. Водночас вартість логістики зросла на 5-10€/т в різних напрямках.

Ринкові ставки транспортування авто:
• Сумська обл. – Литва @95-105€/т
• Черкаська обл. – Польща @92-96€/т
• Житомирська обл. – Італія @105-120€/т
• Черкаська обл. – Болгарія @95-109€/т

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

За останній тиждень залізничні перевезення не зазнали значних змін, спостерігається підвищений попит на вагони-зерновози. В напрямку західного кордону ситуація з чергами в пунктах пропуску покращилася. Незначне зростання вартості оренди вагонів майже не вплинуло на ціну перевезення.

Ринкові ставки транспортування залізницею:
• Центр – Порт @ 28-32$/т
• Центр – Кордон Польщі @50-55$/т
• Захід – Порт @32-40$

Ринок фрахту річкою значно укріпився, адже попит скоротився через зниження торгової активності в споті. За останній тиждень ставка знизилася до 10€/т у напрямку Дунайські порти України – порти Румунії / Болгарії.

Ринкові ставки транспортування водою:
• Ізмаїл, Україна – Сілістра, Болгарія берез @30-35€/т
• Ізмаїл, Україна – Константа, Румунія берез @25-30€/т
• Ізмаїл, Україна – Браїла, Румунія берез @15-20€/т

Нагадаємо, з 1 по 13 березня загальний експорт агропродукції автомобільним транспортом склав 338 тис. тонн проти 332 тис. тонн у лютому та 217 тис. тонн у січні за аналогічний період. Березневий експорт автомобілем вже складає основу з 66 тис. тонн кукурудзи, 38 тис. тонн пшениці, 30 тис. тонн соняшнику, 26 тис. тонн соняшникової олії та 20 тис. тонн соєвих бобів. Основний автомобільний експорт відбувається через пункти пропуску “Порубне – Сірет”, “Ягодин – Дорогуск”, “Чоп – Захонь”, “Рава-Руська – Хребенне”, “Краківець – Корчова”.

Минулого тижня дно ринку ставок на залізничне перевезення було досягнуто в моменті оголошення про продовження дії зернового коридору на 60 днів. Трейдери відновлюють закупівлі у напрямку портів. Активність відвантаження залізницею в напрямку портів відновлюється.

Водночас трейдери змушені закладати все більше витрат на простій суден (до 30 днів) у ціну, що вбиває економіку для виробника.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також