Новини / Логістика     02 травня 2023 19:59

У травні “Укрзалізниця” знизила ставки за користування зерновозами

В УЗ ставки суттєво знизити проти показника за квітень

В АТ “Укрзалізниця” оприлюднили ставки плати за використання власних вагонів філії у травні, передає Rail.insider.

У травні здешевшає більшість рухомого складу. Зокрема ставка на зерновоз знизиться до 3850 грн/добу (проти 4100 грн/добу у квітні), на піввагон — 1350 грн/добу (проти 1500 грн/добу). Цистерна переобладнана та модернізована вартуватиме 4700 грн/добу проти 5100 грн/добу минулого місяця.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Водночас здорожчає обкотишовоз — зі 150 до 350 грн/добу.

Більше ставок на рухомий склад ЦТЛ — у таблиці.

Також наведено середні швидкості перевезення власного вагона УЗ за одну добу.

Нагадаємо, попри низьку активність торгівлі в напрямку Європи, відновилась активність поставки в українські глибоководні порти. Тому попит на автомобільні перевезення стабільний, навіть дещо зріс у порівнянні з минулим тижнем. Водночас вартість логістики зросла на 5-10€/т в різних напрямках.

Водночас трейдери змушені закладати все більше витрат на простій суден (до 30 днів) у ціну, що вбиває економіку для виробника.

Лише 6 930 з 56 440 вагоновідправок послуг користування зерновозами АТ “Укрзалізниця”, виставлених на аукціони через “Прозорро.Продажі”, були успішними у січні 2023 року. При цьому торги проводилися як у форматі голландських аукціонів (на пониження ціни), так і англійських аукціонів (на підвищення ціни).

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також