Новини    01 жовтня 2023 11:33

В Україні запустили гарячу лінію юридичної підтримки для фермерів, що постраждали внаслідок бойових дій

За оцінкою Київської школи економіки, прямі втрати агропромислового комплексу України становлять майже $9 млрд

Сільгоспвиробники, котрі постраждали внаслідок бойових дій або тимчасової окупації російською федерацією, зможуть отримати індивідуальну консультативну допомогу з питань земельного, аграрного, податкового законодавства. Відповідну можливість передбачає спільний проєкт Всеукраїнської аграрної ради (ВАР) за підтримки Програми USAID із аграрного і сільського розвитку (АГРО).

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

За оцінкою Київської школи економіки, прямі втрати агропромислового комплексу України становлять майже $9 млрд. Найбільших збитків зазнав агросектор Луганської, Херсонської, Донецької, Харківської, Запорізької, Сумської, Чернігівської, Житомирської, Миколаївської та Одеської областей.

Наша спільна мета — щоб кожен постраждалий агровиробник зміг відновити свою діяльність і якомога швидше рухатися далі. Аграрії, які постраждали внаслідок бойових дій або тимчасової окупації, зможуть безплатно отримати юридичні консультації, а також допомогу в документуванні збитків та формуванні доказової бази про злочини проти господарств, — пояснила директорка Програми USAID АГРО Ксенія Сидоркіна.

Для оперативної юридичної підтримки діятиме гаряча консультаційна лінія:  067 503 19 08.

Також передбачені регіональні зустрічі, навчальні вебінари щодо документування воєнних злочинів та оцінки завданих ними втрат, юридичного оформлення звернень до органів державної влади; розмінування та очищення територій та земель агропідприємств; рекультивації земель та відновлення родючості ґрунтів; розв’язання податкових проблем, реструктуризації боргів тощо.

Читайте також: Український кейс для фіксації збитків агросектору у війні увійшов до п’ятірки фіналістів міжнародного конкурсу інновацій

Окрім цього, аграріїв інформуватимуть про програми допомоги, що впроваджує держава та міжнародні донори.

Нагадаємо, агросектор протягом повномасштабного вторгнення зазнав прямих збитків на суму $8,7 млрд. До них належать втрати сільськогосподарської техніки, тваринництва, багаторічних культур, виробництв, готової продукції тощо.

Щонайменше 109 великих та середніх підприємств за підсумками 2022 р. зазнали прямих збитків внаслідок повномасштабного вторгнення росії. До найбільших підприємств за розмірами активів, що зазнали прямих збитків від збройної агресії росії у 2022 році, увійшли “Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча”, “Азовсталь”, “НІБУЛОН”, “Мотор Січ”. Згідно з оцінкою експертів проєкту, 19 приватних та державних підприємств (17%) з-поміж великих та середніх зруйновано повністю, ще 90 (83%) пошкоджені частково.

За заявами Мінагрополітики основні розрахунки сумарних прямих та непрямих фінансових збитків у сільському господарстві за цей рік через війну свідчать, що втрати можуть становити близько 40 млрд доларів.

Наприкінці травня 2022 року було створено електронну платформу для збору інформації про завдані збитки аграрному сектору України через російських окупантів. Завдяки платформі аграрії могли сповістити державу про збитки.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...