Новини / Технології     30 травня 2023 11:16

Український кейс для фіксації збитків агросектору у війні увійшов до п’ятірки фіналістів міжнародного конкурсу інновацій


Українське рішення для фіксації збитків агросектору внаслідок війни, розроблене експертами Програми USAID АГРО та Всеукраїнської Аграрної Ради, увійшло до п’ятірки фіналістів міжнародного конкурсу інновацій.

Про це йдеться у повідомленні ВАР.

Рішення представили на щорічній конференції SID-US, що проходила 24 травня у Вашингтоні. Учасники заходу обговорювали перерозподіл зон впливу на глобальній світовій карті, негативні тенденції у сфері продовольчої безпеки, проблему біженців та міграції, загроз глобального потепління та інші ключові питання міжнародного розвитку.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Найочікуванішою подією заходу стало представлення фіналістів щорічного конкурсу інновацій. Його завдання — визначити сучасні рішення, що здатні допомогти світу протистояти глобальним світовим викликам. П’ять фіналістів з різних країн та континентів представляли свої інноваційні кейси. Одним із фіналістів конкурсу став кейс з України щодо набору рішень для документування збитків агросектору України, розроблений експертами Програми USAID АГРО та Всеукраїнської Аграрної Ради (ВАР).

“З перших днів війни росія цілеспрямовано руйнувала українські елеватори і ферми. Сьогодні збитки агросектору оцінюються в понад $40 млрд, і, на жаль, з кожним днем війни ці суми зростають. Щоб вимагати справедливості та компенсації у міжнародних судах, потрібні докази завданих збитків, а отже усі руйнування мають бути належно зафіксовані, — розповідає заступник голови ВАР Дмитро Кохан. — Тож за підтримки Програми USAID АГРО ми розробили інструкції, методологію фіксації пошкоджень, шаблони документів, відеоприклад процесу документування руйнувань та інтерактивну мапу руйнувань агросектору України, яка не лише зберігає докази про злочини російської армії, але й візуалізує їх наслідки”.

Читайте також: Збитки агросектору від війни на кінець квітня сягнули 8,9 мільярда доларів

Анна Федун, радник із земельного законодавства Програми USAID АГРО, зауважила, що інтерактивна мапа руйнувань агросектору вже містить дані про 534 об’єкти та 1100 доказів про злочини російських військ проти агропідприємств:

“Тих засобів для фіксації воєнних злочинів, що використовувалися за часів Другої світової війни, зараз недостатньо. Нам довелося розробити новий інструментарій, що відповідав би новим складним реаліям. Рішення, яке ми розробили для українських аграріїв, зацікавило міжнародну спільноту, адже лише у 21 столітті у світі вже було 40 військових конфліктів. А для нас участь у конференції SID-US  була ще однією нагодою привернути увагу міжнародної спільноти до війни в Україні та нищівних втрат українських аграріїв, які попри все продовжують виконувати свою місію у забезпеченні продовольчої безпеки світу”.

Під час конференції про вплив України на глобальні тенденції у світі згадували чи не в кожній дискусії, а передусім — коли йшлося про продовольчу безпеку. За останні три роки кількість людей, які голодують чи страждають від нестачі їжі, зросла на 150 млн. За даними ООН, приблизно 768 млн людей недоїдали у 2021 році, а 2,4 млрд людей, або понад 30% населення світу, не мали регулярного доступу до харчів.

Методологія фіксації збитків доступна за посиланням.

Нагадаємо, за заявами Мінагрополітики основні розрахунки сумарних прямих та непрямих фінансових збитків у сільському господарстві за цей рік через війну свідчать, що втрати можуть становити близько 40 млрд доларів.

Наприкінці травня 2022 року було створено електронну платформу для збору інформації про завдані збитки аграрному сектору України через російських окупантів. Завдяки платформі аграрії могли сповістити державу про збитки.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також