Новини    30 вересня 2023 11:03

В Україні хочуть розробити механізм зернових репарацій від росії


Агросектор протягом повномасштабного вторгнення зазнав прямих збитків на суму $8,7 млрд. До них належать втрати сільськогосподарської техніки, тваринництва, багаторічних культур, виробництв, готової продукції тощо.

Про це під час круглого столу заявив голова Комітету з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду, повідомляє пресслужба парламенту.

Також народний депутат зазначив, що існує й інша вагома проблема — знищення сільськогосподарської логістики та інфраструктури.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

“Сума перерахованих збитків, на жаль, неповна, є ще й непрямі втрати. Вони орієнтовно складають $31,5 млрд. Порахувати точні збитки зараз дуже складно, адже ми маємо велику площу потенційно замінованих територій — 174 тис. км² — та тимчасово окуповані території. Ми розуміємо, що на непідконтрольних територіях відбувається масштабне свавілля окупантів. Ворог займається мародерством, краде наше продовольство та використовує потужності. На жаль, повною мірою оцінити масштаби цієї тиранії складно”, — сказав Гайду, зазначивши, що загалом збитки агросектору сягають понад $40 млрд.

Тому голова комітету запропонував розробити механізм зернових репарацій спільно з Мінагрополітики, аграріями та міжнародними партнерами, аби вже зараз мати можливість фіксувати завдану шкоду та надалі отримати за неї компенсацію.

Читайте також: Український кейс для фіксації збитків агросектору у війні увійшов до п’ятірки фіналістів міжнародного конкурсу інновацій

Нагадаємо, щонайменше 109 великих та середніх підприємств за підсумками 2022 р. зазнали прямих збитків внаслідок повномасштабного вторгнення росії. До найбільших підприємств за розмірами активів, що зазнали прямих збитків від збройної агресії росії у 2022 році, увійшли “Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча”, “Азовсталь”, “НІБУЛОН”, “Мотор Січ”. Згідно з оцінкою експертів проєкту, 19 приватних та державних підприємств (17%) з-поміж великих та середніх зруйновано повністю, ще 90 (83%) пошкоджені частково.

За заявами Мінагрополітики основні розрахунки сумарних прямих та непрямих фінансових збитків у сільському господарстві за цей рік через війну свідчать, що втрати можуть становити близько 40 млрд доларів.

Наприкінці травня 2022 року було створено електронну платформу для збору інформації про завдані збитки аграрному сектору України через російських окупантів. Завдяки платформі аграрії могли сповістити державу про збитки.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...