Новини / Логістика     31 травня 2023 18:58

В Україні розпочнуть процес днопоглиблення гирла Бистре

Після деокупації острова Зміїний, вдалося розблокувати гирло Дунаю Бистре

У 2023 році Україна планує розпочати днопоглиблення гирла Дунаю Бистре до 7,2 метра. Про це повідомив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Юрій Васьков, передає usm. Україна планує збільшити осадку суден у дунайському гирлі Бистре до 7,2 метра.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Після деокупації острова Зміїний, вдалося розблокувати гирло Дунаю Бистре. До цього Україна використовувала лише румунський канал Суліна. Під час його проходження судна простоювали у багатомісячних чергах.

При розблокуванні гирла Бистре, максимальна осадка каналу була 3,9 метра. Незабаром Україна змогла збільшити глибину до 6,5 метра на ділянці від Рені до Чорного моря. Це дозволило вже на початку березня збільшити кількість суднозаходів до 12 та обсяги вантажообіг до 90 тис. тонн за добу. На кінець березня середньодобова кількість суднозаходів вже сягала 16.

У липні минулого року АМПУ пообіцяли поглибити гирло Бистре, щоб збільшити тоннаж суден, які можуть проходити цим шляхом. Після днопоглиблення гирлом зможуть ходити судна з навантаженням до 5 тис. т.

Згодом Міністерство інфраструктури України повідомило про збільшення прохідної осадки суден гирла Бистре річки Дунай до 6,5 метра.

Наголошувалося, що експлуатаційні роботи на українській частині Дунаю реалізуються в співпраці з Єврокомісією, Румунією та Дунайською комісією. Ця міжнародна урядова організація відповідає за забезпечення і розвиток вільного судноплавства на Дунаї для торговельних суден.

Вихід Дунаєм до Чорного моря став ключовим для України через військове вторгнення і блокаду росією українських портів.

Зауважимо, раніше поглиблення гирла Бистре дозволило приймати судна з більшою тоннажністю.

Проте, у лютому, Міністерство закордонних справ Румунії викликало посла України Ігоря Прокопчука у зв’язку з проведенням гідротехнічних робіт у Кілійському гирлі Дунаю.

Звільнення острова Зміїний дало змогу використовувати гирло Бистре для проходу суден. Після звільнення острова Зміїний вдалося відкрити для проходу суден гирло Бистре, яке розташоване вже в акваторії України. Це дозволило збільшити пропускну здатність дунайських портів у 3 рази — до 9 суден на добу.

Раніше Landlord повідомляв, Військово-Морські Сили ЗС України долучились до організації забезпечення перевезень цивільними суднами агропродукції через гирло Бистре суднового ходу річки Дунай-Чорне море.

Голова ДП “Адміністрація морських портів України” Юрій Литвин під час робочої поїздки у порти Ізмаїл і Рені повідомив, що у 2022 році в Дунайські порти було інвестовано 15 млн доларів.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також