Новини / Аналітика     10 травня 2023 17:53

Після звільнення Зміїного дунайські порти додатково заробили $1,5 млрд

Після звільнення острова Зміїний вдалося відкрити для проходу суден гирло Бистре, яке розташоване вже в акваторії України

У перші місяці повномасштабного вторгнення єдиним морським шляхом, який з’єднував Україну зі світом, був Сулінський канал — головна судноплавна протока гирла Дунаю в Румунії. Однак його пропускна здатність була вкрай низька — у середньому до трьох суден на добу проходить до наших портів, розповів віцепрем’єр-міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков у колонці для NV.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Після звільнення острова Зміїний вдалося відкрити для проходу суден гирло Бистре, яке розташоване вже в акваторії України. Це дозволило збільшити пропускну здатність дунайських портів у 3 рази — до 9 суден на добу.

Ефект для держави склав орієнтовно додаткових 10 мільйонів тонн вантажів на рік, а для економіки — додаткові $1,5 мільярда.

Також шляхом відкриття гирла Бистре на 30% знизилася ставка фрахту. Здешевлення логістики вкрай важливе для підвищення конкурентоздатності української продукції на міжнародних ринках, яка значно похитнулася після початку війни.

Зауважимо, поглиблення гирла Бистре, яке стало доступним після звільнення острова Зміїний, дозволило приймати судна з більшою тоннажністю.

Нагадаємо, генеральний директор Українського дунайського пароплавства Дмитро Москаленко заявляє про виявлення факту участі співробітників підприємства у розкраданні насіння соняшника з одного з суден.

Компанія “Еліксир Україна”, яка приватизувала Усть-Дунайський морський порт, планує побудувати в ньому елеватор потужністю одночасного зберігання 50 тис. тонн зерна.

За інформацією фонду, після початку війни порт був заблокований. Проте вже 1 квітня він відновив роботу. З того часу порт перевалив на експорт 153 тис. т зерна. Крім того, він обробляє імпортні вантажі, наприклад, сіль та рис. Загалом з 1 квітня порт перевалив 58,3 тис. т імпортних споживчих товарів.

За січень-вересень 2022 р. “Усть-Дунайськ” отримав 848 тис. грн чистого прибутку. За січень-листопад він сплатив понад 9 млн грн податків до бюджетів усіх рівнів.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також