Голова ДП “Адміністрація морських портів України” Юрій Литвин під час робочої поїздки у порти Ізмаїл і Рені повідомив, що у 2022 році в Дунайські порти було інвестовано 15 млн доларів, передає ЦТС.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
Першочергове завдання, яке стоїть перед АМПУ – це продовження збільшення обсягів переробки вантажів за рахунок введення в дію нових причалів, освоєння додаткових вантажопотоків, та оптимізація роботи. Це неможливо без тісної та ефективної взаємодії в межах державно-приватного партнерства. 15 млн доларів було інвестовано у 2022 році в Дунайські порти і це вже дало певний ефект. 9 травня порт Ізмаїл виконав річний план з вантажопереробки. 6,18 млн тонн – це рекордні за всю історію свого існування темпи виконання річних показників, – акцентував він.
Литвин під час поїздки провів огляд акваторій портів та виробничих потужностей портових терміналів, а також обговорив проблемні питання щодо співпраці державного підприємства та приватного сектору.
В АМПУ додали, що серед питань, які під час зустрічі зазначили представники підприємств – портових операторів – це збільшення кількості внутрішньопортових лоцманських проводок, збільшення кількості якірних місць на Дунаї та сприяння у вирішені питання щодо поліпшення дорожньої інфраструктури.
Нагадаємо, електронна черга дозволила оптимізувати та зробити прозорим планування заходу та виходу суден в/із портів Великої Одеси, але вона не розв’язує проблеми інспекції суден в Босфорі.
В Адміністрації морських портів України зауважили, що головною проблемою утворення черги з суден залишається деструктивна позиція рф у проходженні інспекцій у Спільному координаційному центрі.
Група компаній Risoil повністю запустила двосторонній пірс у порту “Чорноморськ”.
У перші місяці повномасштабного вторгнення єдиним морським шляхом, який з’єднував Україну зі світом, був Сулінський канал — головна судноплавна протока гирла Дунаю в Румунії. Однак його пропускна здатність була вкрай низька — у середньому до трьох суден на добу проходить до наших портів. Після звільнення острова Зміїний вдалося відкрити для проходу суден гирло Бистре, яке розташоване вже в акваторії України. Це дозволило збільшити пропускну здатність дунайських портів у 3 рази — до 9 суден на добу.
За інформацією фонду, після початку війни порт був заблокований. Проте вже 1 квітня він відновив роботу. З того часу порт перевалив на експорт 153 тис. т зерна. Крім того, він обробляє імпортні вантажі, наприклад, сіль та рис. Загалом з 1 квітня порт перевалив 58,3 тис. т імпортних споживчих товарів.
За січень-вересень 2022 р. “Усть-Дунайськ” отримав 848 тис. грн чистого прибутку. За січень-листопад він сплатив понад 9 млн грн податків до бюджетів усіх рівнів.
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!