Новини / Логістика     12 липня 2022 16:53

Перші вісім іноземних суден прибули до українських портів – ВМС

Через російську агресію та блокаду в Чорному морі в українських портах були заблоковані мільйони тонн українського зерна, значна частина якого призначалася для Всесвітньої продовольчої програми ООН для боротьби зі світовою кризою.

За зверненням Міністерства інфраструктури України, Військово-Морські Сили ЗС України долучились до організації забезпечення перевезень цивільними суднами агропродукції через гирло Бистре суднового ходу річки Дунай-Чорне море. Перші вісім іноземних суден вже прибули до портів України, повідомляє пресслужба ВМС ЗСУ.

Використання зазначеного каналу стало можливим завдяки звільненню від російських окупантів острова Зміїний, адже острів має стратегічне значення, оскільки дозволяє контролювати надводну та частково повітряну ситуацію на Півдні України, чим і користувався окупант блокуючи рух цивільних суден в південній частині нашої країни.

Раніше, через блокаду цивільного судноплавства, світовим компаніям з морського транспортування довелося використовувати канал Суліна, що призвело до скупчення великої кількості суден та значного перевантаження каналу.

Зазначимо, що через російську агресію та блокаду в Чорному морі в українських портах були заблоковані мільйони тонн українського зерна, значна частина якого призначалася для Всесвітньої продовольчої програми ООН для боротьби зі світовою кризою. Частково відновивши експорт агропродукції річковим шляхом, Україна, тим самим, допомагає у вирішенні світової кризи – голодом.

Більшість портів нашої країни досі залишаються закритими, а деякі з них окуповані, ворог намагається маніпулювати інформацією про начебто жести “доброї волі”, для деблокування експорту української сировини морськими шляхами. Водночас підрозділи рф продовжують завдавати удари по об’єктам критичної інфраструктури та цивільним судам у Чорному морі. Як приклад, нещодавно ворог вдарив по бункеровщику “Millennial Spirit”, прапор Молдова, після чого він затонув.

“Попри агресію рф, наша країна продовжує роби ти все можливе для розв’язання проблеми голоду у світі”, – зазначили у ВМС.

Нагадаємо, на зустрічі міністрів закордонних справ G20 в Індонезії 10 липня продемонструвала консенсус щодо вимоги до рф зняти блокаду з українських портів.

Landlord раніше повідомляв, Україна може наростити експорт в структурі ВВП до 50%.

США прагнуть дипломатично деблокувати українські морські порти та вивезти зерно. Однак військові Сполучених штатів можуть зробити свій внесок у разі потреби.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також