Новини / Клімат     20 лютого 2022 11:25

В Україні прогнозують дефіцит вологи навесні

Дефіцит ґрунтової вологи обумовлений нестачею кількості опадів у січні та першій декаді лютого

Очільниця відділу агрометеорології Гідрометеоцентру України Тетяна Адаменко повідомила, що останніми роками в Україні спостерігається тенденція зменшення кількості зимових опадів. Все частіше почали випадати змішані опади – не лише сніг або мокрий сніг, але деколи й дощ. Така різноманітність має не надто позитивні наслідки як для посівів, так і загалом для гідрологічної ситуації в країні, передає пресслужба Електронної зернової біржі України Graintrade

За словами Тетяни Адаменко, цьогоріч запаси ґрунтової вологи також нижчі за очікувані, особливо у південних регіонах. Це обумовлено дефіцитом опадів у січні та першій декаді лютого.

Вона прогнозує, що у північно-східних та північно-західних в останні дні місяця пройдуть незначні опади, тоді як у південних та східних регіонах опадів не передбачається. Тому сівбу краще планувати чим раніше, поки ґрунт має запаси вологи, а температури зазвичай холодного в цю пору періоду значно вищі за норму.

Читайте також: BBC проаналізувало, чи готові найбільші компанії світу до боротьби зі зміною клімату

За прогнозами, цьогоріч весна розпочнеться майже на місяць раніше, ніж в середньому за багато останніх років. Водночас не варто очікувати дуже теплого березня, оскільки весняні приморозки ще обов’язково повернуться, якщо не у квітні, то у травні.

Нагадаємо, Україна потроху йде в новий, не властивий їй клімат, відчутні зміни відбудуться вже у 2022 році. Це проявиться в аномальних температурах і збільшенні кількості опадів.

Раніше Landlord повідомляв, що сільське господарство має адаптуватися до нових кліматичних умов.

Також повідомлялось, що у південних областях України вперше за останні три роки оголосили червоний рівень небезпеки через негоду.
Анна Лиса
Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також