Новини / Клімат / Рослинництво     09 лютого 2022 13:19

Аномальні температури і більше опадів: кліматологи дали прогноз Україні на 2022 рік

Україна переходить у новий клімат: озвучено прогноз на 2022 рік

Україна потроху йде в новий, не властивий для неї клімат, відчутні зміни відбудуться вже у 2022 році. Це проявиться в аномальних температурах і збільшенні кількості опадів.

Про це розповіла кліматологиня, провідна наукова співробітниця Інституту геофізики ім. С.І. Суботіна НАН України Світлана Бойченко в ефірі програми “Новий день” на Радіо НВ.

Підписуйтеся на LANDLORD у Telegram: тільки найголовніші новини

За її словами, перехід України в інший клімат уже помітний. Нинішню зиму очікували прохолоднішою.

“І можливо, навіть почнеться зміна з атмосферними опадами. Їх випадатиме трохи більше, особливо влітку”, – зазначила експертка.

Світлана Бойченко додала, що цього літа прогнозують більше опадів. Спека чергуватиметься з традиційними періодами.

Читайте також: BBC проаналізувало, чи готові найбільші компанії світу до боротьби зі зміною клімату

“Червень також відрізнятиметься певною повторюваністю аномально високих температур. Раніше таке було не характерно”, – сказала синоптикиня.

Вона також попередила про сильні опади. На її думку, це може мати негативні наслідки. Адже раптові зливи, коли за короткий час випадає навіть дві-три місячні норми опадів, можуть призвести до підтоплення та повені.

“Очікується, що в наступне десятиліття трохи ситуація зміниться. Буде більше снігу і температура знизиться. Ця тенденція спостерігається вже зараз”, – розповіла Бойченко.

12 червня 2022-го очікують рідкісне явище – Юпітер, Венера, Нептун, Марс, Сатурн і Місяць повинні вишикуватися в ряд. А це, за словами кліматологині, може вплинути на погоду.

Раніше Landlord повідомляв, що сільське господарство має адаптуватися до нових кліматичних умов.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також