У 2023 році в Україні планують диджиталізувати роботу державної податкової служби. Концепцію “Податкова у смартфоні” вже підготували.
Про це повідомив голова податкового Комітету ВР Данило Гетманцев.
Основними KPI для ДПС стануть не показники надходжень до бюджету, а:
- швидкість і зручність електронних сервісів ДПС (зменшення тривалості перевірок, відшкодування ПДВ, опрацювання звітності)
- ступінь детінізації економіки (добровільне декларування, зменшення кількості перевірок, підвищення % добровільної сплати)
- зменшення витрат на утримання ДПС відносно зібраних податків
- вдосконалення процедури оскарження рішень ДПС в бік збільшення % розгляду в адміністративному порядку та зменшення програних справ в суді.
План на 2023 рік:
- модернізація Контакт-центру ДПС;
- Інтерактивна навчальна база для платників та податківців
- UX-дизайн та розширення функціоналу е-кабінету платника.
- Підвищення рівня культури добровільного декларування
- Smart ФОП
- Е-аудит (SAF-T)
- Е-акциз
- Автоматизація роботи з Big Data для аналізу ризиків ТЦУ
- Впровадження CRS та автоматичний обмін міждержавними звітами (CbC)
- Розвиток СОД РРО
Докладніше в інфографіках:
Заплановане перезавантаження Контакт-центру ДПС вже з 1 травня 2023 року. Концепція включає аналітику розмов, Call-back для втрачених дзвінків, електронну чергу для відвідування ЦОП, зворотній зв’язок, можливість оцінки клієнтом Контакт-центру ДПС після завершення розмови тощо.
Зручний інтерфейс, з яким розбереться кожен та переведення податкових послуг та податкових процедур в електронний формат.
Також запланована інтеграція електронного кабінету з Єдиним державним реєстром судових рішень для забезпечення їх виконання.
Електронна простежуваність за обігом алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин для електронних сигарет.
Платник податків, одним кліком подаючи декларацію, може перед заповненням перевірити її через програмне забезпечення податкової, встановити ризики та усунути недоліки, а ДПС після цього не може пред’явити жодних інших претензій.
Це формат спрощеної системи оподаткування, за якої підприємець після реєстрації ФОПом за 5 хв через Дію (3 група, без працівників, неплатник ПДВ) надалі тільки працює та розвиває бізнес, а банк утримує за нього податки.
Очікуваний результат: виведення з тіні торговельних компаній, які зловживають спрощеною системою оподаткування, та збільшення надходжень до бюджетів.
Нагадаємо, український бізнес оцінив податковий режим в Україні за період воєнного часу. Переважна кількість респондентів оцінила податкові умови ведення бізнесу як незадовільні.
В Україні з 2023 року, запровадили нову декларацію про доходи та майнове становище. Стало відомо, що зміни стосуватимуться підприємців. Вони мають вносити більше інформації. Для декларантів також буде додано інструкцію щодо заповнення.
Приват24 додав новий функціонал для підприємців – сплату єдиного податку та інших бюджетних платежів.
Президент України Володимир Зеленський підписав закон, що передбачає добровільну відмову бізнесу від спрощеної системи оподаткування.
З липня 2023 року уряд планує скаcувати мораторій на податкові перевірки та повернути контроль над застосуванням РРО.
Валерія Пепеля
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!