Новини / Політика     22 листопада 2022 13:22

Зеленський підпиcав закон про добровільну відмову від спрощеної системи оподаткування


Президент України Володимир Зеленський підписав закон, що передбачає добровільну відмову бізнесу від спрощеної системи оподаткування.

Про це у Telegram повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

“Президент підписав наш законопроєкт №8045, який, зокрема, передбачає добровільну відмову бізнесу від спрощеної системи оподаткування зі сплатою податку в 2% від обороту”, – написав нардеп.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Народний депутат наголосив, що закон особливо актуальний для аграрного бізнесу.

“У ході підготовки до другого читання у тому числі вдалося прийняти нашу правку № 39 щодо добровільної відмови від „2% спрощенки“. Проблема була у тому, що в діючому законодавстві не було передбачено, як до закінчення військового та надзвичайного стану бізнес може добровільно повернутися до попередньої системи оподаткування. Що заблокувало багатьом, хто вирішив платити по “2% спрощенки” можливість добровільно більше заплатити до бюджету. Особливо ця проблема стала актуальною для малих агрофірм”, — пояснив нардеп.

Нагадаємо, ухваленим 15 березня законом Верховна Рада дозволила великому бізнесу перейти на спрощену систему оподаткування на час воєнного стану і сплачувати лише 2% від обороту. Єдиним обмеженням, що залишалося для такого переходу, був ліміт обороту не більше 10 мільярдів гривень, однак згодом парламент прибрав і його.

Спрощений режим не поширювався на виробництво та збут підакцизних товарів та гральний бізнес, але обмеження для грального бізнесу також прибрали.

Читайте також: Голова фінансового комітету Ради Данило Гетманцев сказав про те, чого слід очікувати платникам податків наступного, 2023 року.

Нагадаємо, в Україні з наступного, 2023 року, запроваджують нову декларацію про доходи та майнове становище. Стало відомо, що зміни стосуватимуться підприємців. Вони мають вносити більше інформації. Для декларантів також буде додано інструкцію щодо заповнення.

Приват24 додав новий функціонал для підприємців – сплату єдиного податку та інших бюджетних платежів.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також