Новини / Політика     24 грудня 2022 10:10

З липня 2023 року уряд планує скаcувати мораторій на податкові перевірки та повернути контроль над застосуванням РРО


Уряд України за технічної допомоги МВФ працюватиме над розробкою інтегрованої дорожньої карти заходів податкової політики та адміністрування податків для якнайшвидшого відновлення довоєнного стану податкового адміністрування та політики.

Про це стало відомо з Меморандуму про економічну та фінансову політику України ради директорів Міжнародного валютного фонду, опублікованого на сайті Кабміну.

Програма передбачає збільшення податкових надходжень та пожвавлення внутрішнього ринку запозичень. Також у її рамках працюватимуть над стримуванням монетарного фінансування і покращення прозорості державних інституцій.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Найближчим часом уряд повинен подати до Верховної Ради три законопроєкти, які мають набути сили уже 1 липня 2023 року. Йдеться про:

  • скасування мораторію на проведення податкових перевірок;
  • скасування спрощеної системи зі ставкою єдиного податку 2% та відновлення довоєнного режиму для цих платників податків;
  • забезпечення ефективного та повноцінного застосування реєстраторів розрахункових операцій у закладах роздрібної торгівлі, включаючи поновлення відповідальності за порушення цих вимог.

Читайте також: Голова фінансового комітету Ради Данило Гетманцев сказав про те, чого слід очікувати платникам податків наступного, 2023 року.

Приблизний приріст надходжень у 2023 році від скасування змін спрощеного режиму оподаткування Кабмін оцінює орієнтовно на рівні 0,13% ВВП при оцінці дефіциту бюджету у 21,6% ВВП.

В уряді вважають, що виконання положень Меморандуму наблизить Україну до запуску нової повноцінної програми співпраці з МВФ у 2023 році.

Нагадаємо, в Україні з наступного, 2023 року, запроваджують нову декларацію про доходи та майнове становище. Стало відомо, що зміни стосуватимуться підприємців. Вони мають вносити більше інформації. Для декларантів також буде додано інструкцію щодо заповнення.

Приват24 додав новий функціонал для підприємців – сплату єдиного податку та інших бюджетних платежів.

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, що передбачає добровільну відмову бізнесу від спрощеної системи оподаткування.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також