Новини    10 листопада 2022 13:13

Нові податкові декларації очікують на підприємців у 2023 році


В Україні з наступного, 2023 року, запроваджують нову декларацію про доходи та майнове становище. Стало відомо, що зміни стосуватимуться підприємців. Вони мають вносити більше інформації. Для декларантів також буде додано інструкцію щодо заповнення.

Про це повідомили у пресслужбі Державної податкової служби України.

Відомо, що підприємці отримають два нові додатки до декларації про доходи. У документи будуть вносити податкові розрахунки з окремих видів діяльності та податків.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

З’явиться Додаток Ф4. Це розрахунок податкових зобов’язань з податку на доходи фізосіб та військового збору, оподатковуваних доходів від продажу протягом звітного (податкового) року об’єкта чи об’єктів майна.

Також буде додано Додаток МНО. Йдеться про розрахунок загального мінімального податкового зобов’язання за звітний (податковий) рік, який розраховується фізособами-підприємцями (крім тих, хто обрав спрощену систему оподаткування). Це орендарі, власники, користувачі на інших умовах (зокрема на умовах емфітевзису) земельних ділянок, які відносяться до с/г угідь.

Читайте також: ТОП-5 сервісів для бізнесу, які з’явились в умовах війни

Зазначено, що для роз’яснення декларантам додадуть інструкцію щодо заповнення податкової декларації про доходи та майнове становище.

Нововведення передбачені наказом Міністерства фінансів України №143. Вказані зміни відомство схвалило ще 17 травня 2022 року. Документ набирає чинності з 1 січня 2023 року.

Нагадаємо, з 1 жовтня для бізнесу в Україні відкрилася можливість міжнародного переміщення товарів із 35 іншими країнами-учасниками.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...