Новини    21 травня 2023 15:39

В Україні є достатньо сировини для агропереробки – міністр

Відкриття нових ринків, які будуть платоспроможні, з хорошими технологіями, з чіткими правилами, в яких живуть сотні мільйонів людей, стимулюватиме нашу агропереробку

В Україні достатньо сировини для агропереробки і вона буде ще збільшуватись, особливо після завершення війни. Цей процес буде вигідний для агропереробників, а продукція конкурентна на ринку. Наголосив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський. Свідченням високої конкурентності українського агроринку стали події минулих двох місяців. Йдеться про дискусії з європейськими країнами щодо експорту в Європу нашої агропродукції, передає пресслужба Мінагрополітики.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

ЄС прийняв для себе рішення, що Україна буде разом із європейською спільнотою і відповідно європейські ринки повинні бути відкритими для нас. Тому найближчий рік-два ми матимемо предметну дискусію щодо деталей цієї взаємодії за участі керівництва держави, уряду та аграрної спільноти, — зауважив міністр.

Сольський пояснив, що відкриття нових ринків, які будуть платоспроможні, з хорошими технологіями, з чіткими правилами, в яких живуть сотні мільйонів людей, стимулюватиме нашу агропереробку. Зокрема, її розвитку вже сприяло прийняте Європарламентом рішення щодо продовження зони торгівлі з ЄС, яке передбачає скасування квот і мит на український експорт.

Для тих, хто прийняв рішення займатися агропереробкою також очікують спрощення в контексті лібералізації земельного законодавства.

Перший заступник міністра агрополітики Тарас Висоцький своєю чергою акцентував на необхідності інвестицій в розвиток логістичних ланцюжків, не тільки річкових, а й залізничного та авто сполучень, з метою налагодження безперебійного потоку експорту агропереробки. Він також наголосив на важливості розвитку ринку біопального в Україні й відповідно підтримки сталого виробництва.

Нагадаємо, за підсумками трьох кварталів 2023 ФР (завершилися 31 березня) олійноекстракційні заводи Kernel переробили 1,86 млн т олійних культур, що на 8% менше аналогічного показника роком раніше.

Програма USAID Агро надасть 367 млн грн для співфінансування проєктів з підтримки перероблення зернових, олійних та бобових культур.

Програма USAID АГРО оголошує конкурс на співфінансування проєктів підтримки та зміцнення стійкості українських мікро, малих та середніх виробників картоплі для забезпечення продовольчої безпеки в Україні. Так, програма надасть співфінансування для 5-7 проєктів із загальним бюджетом до 26 млн грн (з розрахунку від 3,5 до 7,5 млн грн на проєкт).

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...