В Україні достатньо сировини для агропереробки і вона буде ще збільшуватись, особливо після завершення війни. Цей процес буде вигідний для агропереробників, а продукція конкурентна на ринку. Наголосив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський. Свідченням високої конкурентності українського агроринку стали події минулих двох місяців. Йдеться про дискусії з європейськими країнами щодо експорту в Європу нашої агропродукції, передає пресслужба Мінагрополітики.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
ЄС прийняв для себе рішення, що Україна буде разом із європейською спільнотою і відповідно європейські ринки повинні бути відкритими для нас. Тому найближчий рік-два ми матимемо предметну дискусію щодо деталей цієї взаємодії за участі керівництва держави, уряду та аграрної спільноти, — зауважив міністр.
Сольський пояснив, що відкриття нових ринків, які будуть платоспроможні, з хорошими технологіями, з чіткими правилами, в яких живуть сотні мільйонів людей, стимулюватиме нашу агропереробку. Зокрема, її розвитку вже сприяло прийняте Європарламентом рішення щодо продовження зони торгівлі з ЄС, яке передбачає скасування квот і мит на український експорт.
Для тих, хто прийняв рішення займатися агропереробкою також очікують спрощення в контексті лібералізації земельного законодавства.
Перший заступник міністра агрополітики Тарас Висоцький своєю чергою акцентував на необхідності інвестицій в розвиток логістичних ланцюжків, не тільки річкових, а й залізничного та авто сполучень, з метою налагодження безперебійного потоку експорту агропереробки. Він також наголосив на важливості розвитку ринку біопального в Україні й відповідно підтримки сталого виробництва.
Нагадаємо, за підсумками трьох кварталів 2023 ФР (завершилися 31 березня) олійноекстракційні заводи Kernel переробили 1,86 млн т олійних культур, що на 8% менше аналогічного показника роком раніше.
Програма USAID Агро надасть 367 млн грн для співфінансування проєктів з підтримки перероблення зернових, олійних та бобових культур.
Програма USAID АГРО оголошує конкурс на співфінансування проєктів підтримки та зміцнення стійкості українських мікро, малих та середніх виробників картоплі для забезпечення продовольчої безпеки в Україні. Так, програма надасть співфінансування для 5-7 проєктів із загальним бюджетом до 26 млн грн (з розрахунку від 3,5 до 7,5 млн грн на проєкт).
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!