Новини / Інвестиції     18 квітня 2023 12:17

USAID Агро надасть 367 мільйонів на підтримку переробки зернових та бобових


Програма USAID Агро надасть 367 млн грн для співфінансування проєктів з підтримки перероблення зернових, олійних та бобових культур.

Про це йдеться у повідомленні USAID у Facebook.

Зазначається, що програма має на меті покращити доступ невеликих виробників сільгосппродукції до потужностей з доробки, переробки зернових, олійних та бобових культур на продовольчі, кормові, промислові продукти та біопаливо.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Очікується, що в межах проєктів виконавці — українські суб’єкти господарювання — надаватимуть ММСП експертну, технічну та фінансову підтримку задля розширення переробки зернових, олійних та бобових культур. Діяльність буде спрямована переважно на розширення діючих переробних потужностей, що призведе до збільшення виробництва продуктів переробки зернових з вищою доданою вартістю для внутрішнього споживання та експорту”, — говориться у повідомленні.

Конкретні заходи можуть включати:

  • сприяння створенню осередків розвитку регіональних переробних потужностей зернових, бобових та олійних культур;
  • виготовлення товарних партій продукції з високою доданою вартістю;
  • залучення ММСП до розвитку горизонтального та вертикального партнерства;
  • започаткування та/або диверсифікацію переробки, підвищення продуктивності переробних потужностей;
  • впровадження кращих практик, стандартів контролю якості на різних етапах переробки продукції;
  • започаткування або диверсифікацію виробництва біоетанолу, твердого біопалива з відходів переробки зерна.

Очікувані результати: запровадити не менше ніж дві нові технології доробки/переробки зерна; збільшити кількість робочих місць; для нових переробних підприємств, створених в межах проєкту, — досягти планових показників виробництва; для переробних підприємств, які вже працюють, — збільшити обсяги виробництва на 20%, розширити асортимент виробництва на 25%, збільшити обсяги продажів на 10% у перший рік.

USAID Агро планує надати до 367 млн грн у межах 20 (двадцяти) проєктів терміном впровадження до двох років. Очікується, що сума кожного субгранту буде становити від 10 до 36 млн грн та обговорюватиметься індивідуально.

Повний опис технічного завдання дивіться за посиланням.

До 2 травня 2023 року проводиться реєстрація на передзаявочний онлайн-семінар, який USAID Агро проведе 3 травня 2023 року. 8 травня 2023 року — кінцевий термін прийому усіх запитань щодо цього конкурсу, 15 травня 2023 року — кінцевий термін подання концепцій 1-го етапу.

Довідка: Сполучені Штати Америки, діючи через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), започаткували Ініціативу на підтримку стійкості агросектору (Agriculture Resilience Initiative) – AGRI-Україна з метою зміцнити виробництво та експорт української аграрної продукції та сприяти пом’якшенню загальносвітової продовольчої кризи, яка поглиблюється внаслідок розв’язаної Росією брутальної війни.

AGRI-Україна зосереджує свою увагу на таких напрямах діяльності:

  1. закупівля і передача критично важливих матеріально-технічних ресурсів аграріям, які їх потребують
  2. удосконалення і збільшення можливостей експортної логістики та інфраструктури
  3. розширення доступу аграріїв до фінансування, щоб забезпечити максимальні врожаї
  4. надання ММСП послуг з сушіння, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції.

Програма USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) – це 7-річний проєкт, який фінансується Агентством США з міжнародного розвитку та реалізується компанією “Кімонікс Інтернешнл”. Метою Програми USAID АГРО є прискорення економічного розвитку сільських громад України шляхом покращення управління в сільськогосподарському секторі.

Більше про USAID АГРО можна прочитати за посиланням тут.

Нагадаємо, з 1 березня невеликі агровиробники зможуть отримати добрива для ярих і озимих культур та насіння соняшника завдяки проєктові, що впроваджується Програмою USAID з аграрного та сільського розвитку (АГРО) у співпраці з Міністерством аграрної політики та продовольства України.

Програма USAID АГРО оголошує конкурс на співфінансування проєктів підтримки та зміцнення стійкості українських мікро, малих та середніх виробників картоплі для забезпечення продовольчої безпеки в Україні. Так, програма надасть співфінансування для 5-7 проєктів із загальним бюджетом до 26 млн грн (з розрахунку від 3,5 до 7,5 млн грн на проєкт).

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також