Новини    17 квітня 2023 15:41

Українські фермери мають змогу отримати до 7,5 млн грн на проєкти з переробки картоплі

Остаточний термін подання пропозиції — до 5 травня

Програма USAID АГРО оголошує конкурс на співфінансування проєктів підтримки та зміцнення стійкості українських мікро, малих та середніх виробників картоплі для забезпечення продовольчої безпеки в Україні. Так, програма надасть співфінансування для 5-7 проєктів із загальним бюджетом до 26 млн грн (з розрахунку від 3,5 до 7,5 млн грн на проєкт).

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

До участі в конкурсі запрошуються суб’єкти підприємницької діяльності, сільськогосподарські кооперативи, громадські організації або бізнес-асоціації, що розроблять та запровадять механізм залучення сільськогосподарських ММСП до партнерства/кооперації для створення локальних кластерів/хабів промислового картоплярства, – зазначають в USAID Агро.

Проєкт співфінансування спрямований на покращення доступу ММСП до виробничих потужностей постурожайного та передпродажного доопрацювання та переробки картоплі.  Це стосується і сертифікованого насіння картоплі та сортооновлення, лабораторних і навчально-інформаційних послуг.

Окрім цього, проєкт має на меті створити умови для диверсифікації виробництва і розширення ринків збуту на внутрішньому та зовнішніх ринках. У пресслужбі пояснили, що це має підвищити добробут сільських громад України.

Остаточний термін подання пропозиції — до 5 травня.

Довідка: Сполучені Штати Америки, діючи через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), започаткували Ініціативу на підтримку стійкості агросектору (Agriculture Resilience Initiative) – AGRI-Україна з метою зміцнити виробництво та експорт української аграрної продукції та сприяти пом’якшенню загальносвітової продовольчої кризи, яка поглиблюється внаслідок розв’язаної Росією брутальної війни.

AGRI-Україна зосереджує свою увагу на таких напрямах діяльності:

  1. закупівля і передача критично важливих матеріально-технічних ресурсів аграріям, які їх потребують
  2. удосконалення і збільшення можливостей експортної логістики та інфраструктури
  3. розширення доступу аграріїв до фінансування, щоб забезпечити максимальні врожаї
  4. надання ММСП послуг з сушіння, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції.

Програма USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) – це 7-річний проєкт, який фінансується Агентством США з міжнародного розвитку та реалізується компанією “Кімонікс Інтернешнл”. Метою Програми USAID АГРО є прискорення економічного розвитку сільських громад України шляхом покращення управління в сільськогосподарському секторі.

Більше про USAID АГРО можна прочитати за посиланням тут.

Корисні матеріали:

Контактна інформація:

  • Контакт-центр ДАР: +38 044 339 9215; support@dar.gov.ua
  • Програма USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО): agro.office@chemonics.com

Нагадаємо, до 21 березня 2023 Програма USAID АГРО продовжує приймати заявки другого етапу на отримання 10 субгрантів по 18,5 мільйонів гривень для малих та середніх підприємств під розширення елеваторних потужностей для збереження зернових та нарощування експортного потенціалу України.

Світовий банк у 2023 році надасть $50 млн для забезпечення українських елеваторів генераторами або котлами.

Мінагропрод та Міжнародна фінансова корпорація (International Finance Corporation, IFC) підготували програму підтримки пільгового кредитування для українських аграріїв на загальну суму понад $1 мільярд.

У 2023 році Україна зможе залучити більше коштів для кредитування сільськогосподарських виробників.

З 1 березня невеликі агровиробники зможуть отримати добрива для ярих і озимих культур та насіння соняшника завдяки проєктові, що впроваджується Програмою USAID з аграрного та сільського розвитку (АГРО) у співпраці з Міністерством аграрної політики та продовольства України.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...