Новини    13 березня 2018 16:27

USDA підвищив прогноз щодо експорту української пшениці


Аналітики Міністерства сільського господарства США (USDA) очікують зростання експорту української пшениці у 2017/18 маркетинговому році на 0,2 млн тонн та складе 17,2 млн тонн. Про це повідомили в Українській аграрній Конфедерації. А ось прогнози, щодо виробництва соняшникового насіння в Україні не змінилися і залишилися на рівні 13 млн тонн.

За інформацією УАК, в черговому березневому звіті світового виробництва пшениці американських аналітиків передбачається отримати рекордні  обсяги у 2017/18 МР, що  на 0,5 млн тонн більше попередніх даних і досягає позначки  758,79 млн тонн.  Загалом, таке зростання відбудеться завдяки Казахстану, прогнози для якого зросли на 0,8 млн тонн.  На відміну від виробництва обсяги світового споживання у 2017/18 МР зменшиться майже на 2,3 млн тонн.

«Обсяги глобальної торгівлі теж мають нові рекордні прогнози.  Очікується, що в 2017/18 МР обсяги експорту зростуть до 184,4 млн тонн, що на 0,82 млн тонн більше, ніж в лютневому прогнозі, і на 2,17 млн тонн більше, ніж в минулому маркетинговому році. Прогнози щодо українського експорту зросли на 0,2 млн тонн до 17,2 млн тонн. Також, очікується збільшення обсягів імпорту пшениці Бангладешом на 0,2 млн тонн, який,  доречі, є одним із ключових торгівельних партнерів – експортерів української пшениці», – йдеться у повідомленні.

Згідно прогнозів, обсяг виробництва кукурудзи у світі фактично не змінилися і залишилися на рівні 1047,7 млн тонн. В той же час, очікується зростання обсягів споживання  в основному за рахунок Бразилії, Китаю, ЄС, Південної Африки та США на 6 млн тонн до 1074,4 млн тонн. Незначне зростання прогнозів стосуються і глобальної торгівлі. Так, прогнози обсягів світового експорту зростуть на 0,1 млн тонн.

Новини за темою:  Верховна Рада відхилила законопроєкт про мито на експорт сої та ріпаку: чому ініціатива не набрала голосів

«А от прогнози, щодо обсягів виробництва олійних в березневому звіті різко скоротилися на 4,1 млн тонн, в основному за рахунок падіння прогнозів для соєвих. Загалом же, прогнозоване виробництво копри не змінилося, бавовни – зросло на 0,4 млн тонн, арахісу – не змінилося, ріпаку – зросло на 0,8 млн тонн, сої – знизилося на 6,1 млн тонн, соняшнику – зросло на 0,3 млн тонн», – кажуть аналітики.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...