Новини / Фінанси     31 січня 2019 15:18

Український агроекспорт до ЄС поставив черговий рекорд – $6,3 млрд

Український експорт агропродукції до країн ЄС знову поставив черговий рекорд. За 2018-й він зріс на 8,7% – до $6,3 млрд. Найпопулярнішими експортними товарами стали зернові, насіння олійних культур та олія. ТОП-5 імпортерами української агропродукції стали Нідерланди, Іспанія, Італія, Німеччина та Польща.

Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

За останні 3 роки агроекспорт до країн ЄС суттєво збільшився. 2016-го сума реалізованих товарів становила $4 млрд, 2017-го – $5,8 млрд, а торік – $6,3 млрд.

Найбільше європейці купували зернових. Їх експортували на $2,2 млрд. Насіння олійних культур закупили на $1,1 млрд. Української олії вітчизняні фермери продали в ЄС на $1,1 млрд.

ЧитайтеТоп-10 експортерів цукру в 2018 році

«Така стабільно зростаюча тенденція дає всі підстави вважати українських виробників конкуренто спроможними на європейському ринку. Вітчизняні фермери здатні реалізовувати високоякісну продукцію, що відповідає найсуворішим стандартам безпеки», – наголошує Ольга Трофімцева, заступниця Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції.

Вона відзначила, що торік відбулося зростання продажів й інших продуктів. Серед яких – залишки і відходи харчової промисловості, м’ясо та харчові субпродукти свійської птиці, плоди, горіхи, овочі, рослини та коренеплоди. Крім того, європейці почали більше купувати українських хлібних злаків, меду, соків та кондитерських виробів.

ЧитайтеКуди українським фермерам краще експортувати часник

Найбільше вітчизняної продукції пішло до Нідерландів. Країна закупила українських товарів на $1,2 млрд. На другому місці Іспанія, яка експортувала продукції на $1,04 млрд. На третьому – Італія, де фермерам вдалося реалізувати товару на $737,9 млн.

Як раніше повідомляв Landlord, експерти прогнозують для України рекордний експорт високоолеїнових культур. Посівні площі під ВО соняшник в Україні перевалять за позначку в 400 тис. га, тоді як 2018-го ця цифра сягала 300 тис. га. Цьому сприятимуть, зокрема, договори з закупівельниками, складені на 2 роки наперед. Єдиною проблемою може стати дефіцит насіння

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також