Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.
За останні 3 роки агроекспорт до країн ЄС суттєво збільшився. 2016-го сума реалізованих товарів становила $4 млрд, 2017-го – $5,8 млрд, а торік – $6,3 млрд.
Найбільше європейці купували зернових. Їх експортували на $2,2 млрд. Насіння олійних культур закупили на $1,1 млрд. Української олії вітчизняні фермери продали в ЄС на $1,1 млрд.
Читайте: Топ-10 експортерів цукру в 2018 році
«Така стабільно зростаюча тенденція дає всі підстави вважати українських виробників конкуренто спроможними на європейському ринку. Вітчизняні фермери здатні реалізовувати високоякісну продукцію, що відповідає найсуворішим стандартам безпеки», – наголошує Ольга Трофімцева, заступниця Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції.
Вона відзначила, що торік відбулося зростання продажів й інших продуктів. Серед яких – залишки і відходи харчової промисловості, м’ясо та харчові субпродукти свійської птиці, плоди, горіхи, овочі, рослини та коренеплоди. Крім того, європейці почали більше купувати українських хлібних злаків, меду, соків та кондитерських виробів.
Читайте: Куди українським фермерам краще експортувати часник
Найбільше вітчизняної продукції пішло до Нідерландів. Країна закупила українських товарів на $1,2 млрд. На другому місці Іспанія, яка експортувала продукції на $1,04 млрд. На третьому – Італія, де фермерам вдалося реалізувати товару на $737,9 млн.
Як раніше повідомляв Landlord, експерти прогнозують для України рекордний експорт високоолеїнових культур. Посівні площі під ВО соняшник в Україні перевалять за позначку в 400 тис. га, тоді як 2018-го ця цифра сягала 300 тис. га. Цьому сприятимуть, зокрема, договори з закупівельниками, складені на 2 роки наперед. Єдиною проблемою може стати дефіцит насіння
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!