Новини / Високоолеїновий клуб / Рослинництво     29 січня 2019 18:20

Високоолеїновий клуб 2019: зростання посівів ВО соняшнику та лідерство України в експорті

29 січня відбулося чергове засідання Високоолеїнового клубу, головними організаторами якого виступили компанія Syngenta та діловий журнал про агробізнес Landlord. Керівник із розвитку бізнесу олійних культур Syngenta Луїс Карлос Алонсо розповів про ключові тенденції ринку високоолеїнової олії у світі, а Олександр Бобильов, експерт сировинних товарів S&P GLOBAL PLATTS, про побудову індексів PLATTS на українську соняшникову олію.

Ринкові ціни на високоолеїнову олію діють окремо та незалежно від традиційного олійного ринку.

Серед найімовірніших сценаріїв розвитку щодо посівних площ під ВО культури експерти компанії Syngenta виділяють такі:

  • якщо врожай буде на такому ж рівні, як у минулі роки, можна очікувати профіциту пропозицій ВО олії;
  • дохід за реалізацію ВО олії буде лишатися високим до наступного врожаю 2019-го.

Вирощування ВО соняшника наразі сконцентроване переважно в кількох країнах: США, Франція та Португалія. Однак, з ростом ринку та підвищенням попиту починають з’являтися інші серйозні гравці. Наприклад, у Молдові цього року високоолеїновий соняшник висадять на 25 га, в Україні площі під ВО культури теж швидко зростають, тому є можливість стати серйозним виробником.

Читайте2 рекорди Нібулону: скільки зібрали соняшнику та яка врожайність кукурудзи

«Посівні площі під ВО соняшник в Україні перевалять за позначку в 400 тис. га, тоді як 2018-го ця цифра сягала 300 тис. га. Цьому сприятимуть, зокрема, договори з закупівельниками, складені на 2 роки наперед. Єдиною проблемою може стати дефіцит насіння», – спрогнозував Луїс Карлос Алонсо, керівник із розвитку бізнесу масляних Syngenta.

Прибуток від реалізації ВО культур буде достатньо високим за рахунок відносно низьких запасів та стабільно зростаючого попиту, відносно низької ціни звичайного соняшника та високих цін на рапсове масло, що призвело до зменшення його використання в сумішах.

Очікується, що 2019-го ціни на рапсове масло піднімуться та будуть вищі, ніж на звичайну олію. Причина – скорочення кількості посівних площ в Європі.

ЧитайтеЕксперт назвав 3 причини падіння ціни на соняшник

Олександр Бобильов, експерт сировинних товарів S&P GLOBAL PLATTS, під час засідання озвучив схеми та технології оцінювання олії з Чорноморського регіону. Так, він зазначив, що до 16 числа поточного місяця індекс цін на олію ґрунтується на цінах контрактів з виконанням у наступному місяці. З 16 числа поточного місяця індекс базується вже на цінах контрактів через календарний місяць крім випадків, коли 16 випадає на неробочий день. Тоді оцінка починається на наступний робочий день.

Як раніше повідомляв Landlord, члени Українського клубу аграрного бізнесу проти скасування ПДВ на експорт олійних і зернових культур. Фахівці переконані, що в разі ухвалення такого рішення це завдасть збитків агросектору на 50 млрд гривень. А кошти в результаті заплатять самі ж українці з власних кишень.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також