Новини / Логістика     07 липня 2022 15:15

Вартість зерновозів Укрзалізниці зросла у 10 разів

Після чергових торгів на послуги використання вагонів-зерновозів "Укрзалізниці" ціна зросла майже у 10 разів

Вартість експорту зерна у вагонах “Укрзалізниці” зросла майже в 10 разів.

Про це повідомляє “Український клуб аграрного бізнесу”.

“6 липня відбулися чергові торги на послуги використання вагонів-зерновозів “Укрзалізниці” для експорту зерна — ціни злетіли з 2 167 грн/добу до максимальної вартості 20500 грн/добу, тобто зростання у 9,5 разів”, — йдеться у повідомленні УКАБ.

Експерти пояснюють, що навіть при обороті за 10 днів вартість лише користування вагоном складе 3150 грн/т. На додаток, необхідно сплатити тариф за перевезення зерна залізницею, який нещодавно підняли на 70%, плату за завантаження та розвантаження вагонів, плату іноземним перевізникам, а також ряд інших додаткових платежів.

Такі зростання цін і тарифів поставили агросектор на межу виживання.

“Це торги за квиток на виживання. Уявіть собі, якби на евакуацію людей з Харкова чи інших міст залізниця проводила торги за кожен квиток. Таку практику можна прирівняти до злочину проти агросектору”, — прокоментував ситуацію генеральний директор УКАБ Роман Сластьон.

Довідка. Міністерство інфраструктури України 28 червня погодилося із пропозицією УЗ щодо підвищення тарифів на перевезення вантажів з 1 липня на 70%. Укрзалізниця 14 червня 2022 року відновила проведення аукціонів із розподілу вагонів-зерновозів з початку липня.

“УКАБ закликає уряд негайно припинити практику таких аукціонів, зробити доступною інформацію про черговість обробки вантажних вагонів з агропродукцією на експорт, запровадити відповідальне планування перевезень вантажів та їх виконання, переглянути рішення щодо підвищення тарифів на 70%”, – додала асоціація.

Нагадаємо, у Грузії заборонили експорт пшениці та ячменю.

Раніше фахівці назвали вартість тимчасового модульного зерносховища.

Марковська Катерина

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також