Новини / Логістика     29 червня 2022 15:18

Як уникнути проблеми з простоями навантажених зерновозів у черзі – Експерт

В середньому у травні 22 доби з 27 зерновози стояли в чергах на кордоні

Для уникнення проблеми з простоями навантажених зерновозів у черзі, потрібно перестати вантажити більше за наявну пропускну здатність логістичної системи.

Про це розповів Юрій Щуклін, радник голови правління АТ “Укрзалізниця” та експерт з логістики під час пресконференції “Проблеми експорту агропродукції залізничним транспортом”.

Повідомляється в Укрінформ.

Щуклін зазначив: “У травні в середньому обіг зерновозів на західних кордонах складав 27 діб. З них тільки 5 діб, 120 годин, ці вагони були задіяні в операціях — 36 годин припало на рух, 4 години — на митні процедури, 40 годин — на прибирання та подачу під навантаження і такий самий час на розвантаження. Тобто 22 доби з обігу вагона власник вантажу сплачував лише за стояння в черзі, на різні операції після навантаження, в тому числі на перетин кордону”

Він додав, що важливо створити єдиний центр планування перевезення для узгодження всіх логістичних подій всіма учасниками ланцюга.

“Нам потрібне консолідоване наскрізне рішення щодо планування всіх подій перевезення всіма його учасниками, а не лише “Укрзалізницею». Коли обсяги навантаження дорівнюватимуть обсягам переходу кордонів та поглинанню, за моїми підрахунками, нам вдасться звільнити до 4 тис. зерновозів», — підкреслив Щуклін.

Також експерт підкреслив, щоб уникнути проблеми з простоями навантажених зерновозів у черзі, потрібно перестати вантажити більше за наявну пропускну здатність логістичної системи.

“Проблема з зайнятістю парків, з ростом цін на вагони, пропускною спроможністю переходів пов’язана з дисбалансом обсягів навантаження і переходів через кордон. Сьогодні свою роботу з навантаження планує лише “Укрзалізниця”. Всі інші учасники логістичного ланцюга — а таких в кожній операції з перевезення до десяти — цього не планують. Це призводить до того, що навантажені вагони стоять в черзі на кордонах по 20-40 днів”, — зауважив Щуклін.

Нагадаємо, представники польської суднобудівної галузі хочуть допомогти Україні відновити її торговий флот.

На заході України на елеваторі вже монтують два силоси загальним об’ємом 10 000 м3 та транспортне обладнання виробництва компанії “Лубнимаш”

Марковська Катерина

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також