Новини    22 березня 2023 19:13

Україна з Китаєм поновили перемовини відносно торгівлі новими позиціями агропродукції

Нині відбувається процес узгодження двосторонніх сертифікатів.

Україна поновила активні перемовини з Китаєм про поставки ряду груп товарів, що належать до аграрної продукції. Про це повідомила в інтерв’ю AgroPolit.com т.в.о. голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Ольга Шевченко.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Протягом 2022 року відкрито більше ніж 20 нових ринків, попри війну і такі логістичні обмеження. Деякі з наших колег пішли нам на зустріч. Проведено онлайн-інспектування компетентним органом Китайської Народної Республіки українських виробників замороженої яловичини з метою оцінки відповідності виробників вимогам законодавства КНР у сфері безпечності харчових продуктів, — зазначила Шевченко.

Зараз ведеться робота з Китаєм, триває великий двосторонній перемовний пул, результат якого очікується вже в цьому році, разом з відкриттям нового ринку для України.

Нині відбувається процес узгодження двосторонніх сертифікатів.

Нагадаємо, нині ціни на соняшник в Україні значно різняться в залежності від регіону, умов поставки, відсотка олійності та розміру партії. Цінові показники мають тренд до зростання, який буде підтримано запитом з боку Китаю на закупівлю значної партії української соняшникової олії.

На початку грудня 2022 року у США адміністрація президента Байдена погодила збільшення відсоток домішки біопалива в бензині та дизелі. У Канаді ріпакова олія віднесена до сировини для виробництва біопалива, а в Європі переробні потужності олійного комплексу були максимально завантажені та продовжували активну переробку соняшнику та ріпаку.

У листопаді минулого року основні події на ринках сої та ріпаку відбувалися на американському континенті. Пізній посів сої в Аргентині створив ризики зменшення її врожайності, що буде мати певну підтримку для ціни на боби. Залишки соєвої олії перебували на піку за останні 29 місяців через зменшення попиту. Водночас у США збільшення потреби в соєвій олії на біопаливо спричинило дефіцит олії на ринку, що буде мати певну підтримку для цін олійного комплексу.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...