Новини    19 січня 2023 20:19

Китайський попит на українську олію спричинить зростання вартості соняшника

Китай змушений повертатися на український ринок, бо рф є нестабільним гравцем. Україна ж зарекомендувала себе як надійний постачальник на світовому ринку олії

Нині ціни на соняшник в Україні значно різняться в залежності від регіону, умов поставки, відсотка олійності та розміру партії. Цінові показники мають тренд до зростання, який буде підтримано запитом з боку Китаю на закупівлю значної партії української соняшникової олії, пише SEEDS. Про це йшлося під час щотижневого брифінгу, організованого аналітичним центром кооперативу “ПУСК”, створеного у межах ВАР.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Ціни на соняшник на українському ринку стартують з 16500 грн/т, в середньому показники находяться у діапазоні 17300-17500 грн/т. В портах Одеси пропонують до 18000 грн/т.  Можна відмітити наявність попиту на високоолеїновий  соняшник, який торгується лотами 400-600 тонн близько 18000 -18600 грн/т. Є попит на український соняшник з боку Румунії та Болгарії у діапазоні 520-550 $/т, ціни залежать від відсотка олійності, – повідомив аналітик кооперативу Олексій Тартаковський.

Важливим фактором, що впливатиме на зростання цін на соняшник, є зростання попиту з боку Китаю на українську соняшникову олію.

Очікується, що Китай закупить 100-150 тис. тонн олії в Україні, це суттєва партія, і це буде сприяти зростанню цін на соняшник. Аналітик зауважив, що Китай змушений повертатися на український ринок, бо рф є нестабільним гравцем. Україна ж зарекомендувала себе як надійний постачальник на світовому ринку олії.

Нагадаємо, зниження виробництва соняшнику в Україні зазвичай неминуче вело до зростання цін на соняшник/олію, адже частка країни у світовій торгівлі сягала 45-46%, в 2021/22 МР — 40%.

На ринках олійних культур певне пожвавлення спостерігається лише у напрямку соняшника, натомість ціни, попит та пропозиція на сою і ріпак залишаються стабільними.

На початку грудня 2022 року у США адміністрація президента Байдена погодила збільшення відсоток домішки біопалива в бензині та дизелі. У Канаді ріпакова олія віднесена до сировини для виробництва біопалива, а в Європі переробні потужності олійного комплексу були максимально завантажені та продовжували активну переробку соняшнику та ріпаку.

У листопаді минулого року основні події на ринках сої та ріпаку відбувалися на американському континенті. Пізній посів сої в Аргентині створив ризики зменшення її врожайності, що буде мати певну підтримку для ціни на боби. Залишки соєвої олії перебували на піку за останні 29 місяців через зменшення попиту. Водночас у США збільшення потреби в соєвій олії на біопаливо спричинило дефіцит олії на ринку, що буде мати певну підтримку для цін олійного комплексу.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...